PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Sprzedawcy oscypków nie chcą kupić kas fisklanych

Autor: Dziennik Polski 8 lutego 2012 10:13

7 lutego 2012 roku termin do którego, zgodnie z umową zawartą z zakopiańskim urzędem skarbowym, handlarze mieli zaopatrzyć się w przenośne kasy fiskalne. Polecenie urzędników wykonał tylko jeden handlarz - inofrmuje "Dziennik Polski".

O tym, że wszystkie osoby, które wygrały ogłoszony przez miasto przetarg i obecnie wynajmują legalne stoiska z oscypkami na Krupówkach, powinny mieć kasy, skarbówka poinformowała handlarzy już pod koniec stycznia 2011 roku. Pierwszego stycznia br. okazało się, że z 13 właścicieli popularnych fasiągów kasę fiskalną zakupiła tylko jedna osoba. Skarbówka dała więc handlarzom dodatkowy tydzień na zakup kas.

Naczelnik skarbówki Małgorzata Kabata-Żbik na łamach "DP" wyjaśnia, że na początku roku powiedziała handlującym, że gdy kupią kasy fiskalne i będą na nie nabijać wszystkie transakcje, ona nie zleci kontroli ich ewidencji podatkowej z poprzednich lat. Wszyscy przystali na propozycję. Teraz  handlarze wycofali się z umowy: nie chcą kupić kas, bo ich stoiska przynoszą dochód jedynie około 1500 zł miesięcznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane