Sprzedaż alkoholu tylko w sklepie stacjonarnym

Autor: Rzeczpospolita 10 stycznia 2014 09:19

Firma, która sprzedawała piwo w sieci, nie może teraz handlować nim w markecie, gdyż władze miasta cofnęły jej zezwolenie - czytamy w Rzeczpospolitej.

Alkoholem w internecie handlować nie wolno. O czym przekonała się spółka w małym mieście, która prowadziła supermarket oraz sklep internetowy. Sprzedawała w nim też napoje alkoholowe.

Jak informuje Rzeczpospolita z tego powodu prezydent miasta cofnął jej zezwolenie na sprzedaż alkoholu do 4,5 proc. zawartości alkoholu oraz na piwo.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • forumowiczka 2014-01-10 16:01:48

  Ależ to jest totalnie bez sensu. Sprzedaż nie odbywa się w "wirtualnej" przestrzeni tylko fizycznie na kasie na której drukowany jest paragon. I skoro ta kasa stoi w sklepie który ma zgodę na sprzedaż alkoholu to żadnego prawa się nie łamie.

  A jak dzwonisz do taksówkarza, żeby Ci piwo przywiózł to co? Sprzedaż następuje w telefonie z którego dzwonisz? Czy może na trasie ze sklepu do Twojego domu?

  Albo inaczej - jak coś chcesz przemycić i zapakujesz to wyślesz spedycją to kto jest winny? Spedycja bo wozi czy Ty bo zapakowałeś?

  Wg mnie dyskusyjne jest czy w ogóle możemy mówić o sprzedaży w internecie - za pewne można byłoby mówić o sprzedaży jakiejś usługi stricte sieciowej, ale i to jest dyskusyjne. Nie zależnie od tego jak masz opracowany proces sprzedaży dobra fizycznego, czy wirtualnego - zawsze na końcu łańcuszka jest osoba która musi to zafakturować, podpisać i wysłać, i nawet jeśli to wszystko dokonuje się "automatycznie" to jest to sygnowana przez jakąś firmę - instytucję - osobę, która z tejże sprzedaży rozlicza się państwu... Także faktycznie wszystkie te "magiczne internetowe" czynności związane są zawsze z jakimś konkretnym miejscem. Tu tylko pojawiają się dyskusje gdzie owo miejsce jest... czy tam gdzie firma, czy tam gdzie jej serwer... ale to już inna sprawa.

 • Patriota 2014-01-10 14:04:31

  Wszystkie sieci handlowe prowadzące sklepy internetowe (Alma, Piotr i Paweł, Tesco, Auchan)oferują w nich alkohol. Kiedy im zostanie cofnięta koncesja?

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,89

 • Śr

  3,40

 • Min

  1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane