Sprzedaż "białych" kajzerek w szkolnych sklepikach zabroniona. Kara do 5 tys. zł

Autor: www.dlahandlu.pl 16 września 2015 10:29

Sprzedaż "białych" kajzerek w szkolnych sklepikach zabroniona. Kara do 5 tys. zł fot. shutterstock

Ministerstwo Zdrowia na swojej stronie internetowej opublikowało odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące stosowania nowych przepisów ws. zdrowego żywienia w szkołach i przedszkolach. Instytucja podała, że osoby nie stosujące się do rozporządzenia podlegają karze pieniężnej w wysokości do 5 000zł, nie mniej niż 1 000zł.

Wśród odpowiedzi czytamy min., że płyny dopuszczone do sprzedaży to: soki owocowe, warzywne, owocowo-warzywne, woda mineralna nisko i średniozmineralizowana, woda źródlana, woda stołowa, a także herbata, napary owocowe oraz kawa zbożowa.

Ponadto, w sklepikach nie mogą być sprzedawane kanapki z „białych" kajzerek. W myśl rozporządzenia kanapki mogą być przygotowywane z pieczywa razowego lub pełnoziarnistego: żytniego, pszennego, mieszanego lub pieczywa bezglutenowego.

Kanapki i tosty mogą być podawane na ciepło, jeżeli produkty wykorzystane do ich przygotowania spełniają wymogi rozporządzenia.

W automatach może być sprzedawana: herbata, w tym z: owocami, mlekiem lub napojami zastępującymi mleko, czyli napojem: sojowym, ryżowym, owsianym, kukurydzianym, gryczanym, orzechowym lub migdałowym; napary owocowe z naturalnym aromatem, w tym z owocami;
kawa zbożowa, w tym z: mlekiem lub napojami zastępującymi mleko, czyli napojem: sojowym, ryżowym, owsianym, kukurydzianym, gryczanym, orzechowym lub migdałowym.
Należy pamiętać, że ww. napoje można dosłodzić wyłącznie naturalnym miodem pszczelim.

Zainteresowani mogą przeczytać całe rozporządzenie tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Paweł 2015-09-21 12:06:43

  Trochę faux pas z tą karą za białe pieczywo, proponuję sprostowanie postu bo jak sami Państwo cytują: "...kanapki mogą być przygotowywane z pieczywa razowego lub pełnoziarnistego: żytniego, pszennego, mieszanego lub pieczywa bezglutenowego." - Pszenne, to nie białe?

 • fan 2015-09-16 18:27:39

  chyba durnie wymyslili ten projekt. od tego sklepiki bankrutują. ktoś wziął w łapę za to czy miał tak mało rozumu?

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,94

 • Min

  3,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane