PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Statoil: Najistotniejsze są dla nas technologie związane z przyspieszeniem płatności

www.portalspozywczy.pl 13 listopada 2014 14:41

Innowacje będą dotyczyły głównie płatności, a tym samym szybkości obsługi klienta. Wielkość naszych sklepów, dość ograniczony asortyment, a także rodzaj i szybkość zakupów, ograniczają potrzeby posiadania szeroko rozumianych technologii sprzedażowych - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Andrzej Kondys, dyrektor działu Market Development w Statoil Fuel & Retail Polska.

- Na pewno najbardziej istotne są dla nas technologie związane z przyspieszeniem transakcji. Do nas ludzie przyjeżdżają, bo albo jadą z punktu A do B, albo zajeżdżają na stację paliw po drodze do domu, żeby kupić np. papierosy, gazety, mleko i bułki, bo im się spieszy, a nie chcą jechać do supermarketu, gdzie trzeba szukać miejsca parkingowego. Kupują dwie-trzy rzeczy i jadą dalej. Tym samym wszystko, co jest związane z przyspieszeniem transakcji na pewno będzie mile widziane. Mówimy tutaj np. o technologiach OPT, czyli samodzielnego płacenia za paliwo przy dystrybutorze, które ograniczają potrzebę w ogóle wchodzenia do sklepu, o płatnościach bezgotówkowych, etc. - wyjaśnia.

- Kolejna rzecz, która być może także będzie dla nas istotna, to wprowadzenie technologii RFID, którym cały handel przygląda się z dużą ciekawością. Te technologie są jeszcze zdecydowanie za drogie i potrzeba jeszcze kilku lat, aż się spopularyzują. Zakupy w sklepie przyszłości wyobrażam sobie tak: wchodzę do placówki, wybieram produkty i wychodzę, a płaci się samo, bramka rejestruje, co wziąłem, a czytnik skanuje numer karty kredytowej. Powinno to znacznie przyspieszyć transakcję, zmniejszyć tłok na parkingach oraz zmniejszać straty sklepu, czyli ograniczyć istotny problem całego handlu związany z kradzieżami. Przyspieszy i usprawni się sam proces zakupowy, bo ograniczy się on do przejścia przez sklep. Zmieni się także zdecydowanie struktura kosztów, m.in. kosztów pracy. Myślę, że te technologie będą mile widziane, ale jest jeszcze trochę za wcześnie, żeby się wypowiadać na ten temat - mówi Andrzej Kondys.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane