PARTNER PORTALU
 • partner portalu - www.frigologistics.pl

Strażnicy miejscy mogą skontrolować sklep

Autor: Rzeczpospolita 29 czerwca 2010 10:58

Strażnicy miejscy mają prawo kontrolować przestrzeganie zasad sprzedaży alkoholu w sklepach. Strażnicy w czasie wizyty sprawdzają, czy sklep ma ważne zezwolenie i odprowadzają odpowiednie opłaty do gminy - podaje Rzeczpospolita.

Mogą także sprawdzić, czy sklep z alkoholem nie działa zbyt blisko od szkoły. A także czy wywiesza informację o szkodliwości alkoholu, nie sprzedaje osobom małoletnim lub nietrzeźwym.

Straż może karać madatami do 500 zł a także skierować sprawę do sądu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Griu 2010-06-29 11:10:17

  Działam w mieście, gdzie prezydent zlikwidował straż miejską, siedlisko chamstwa i głupoty. Kiedy poruszam się po osrodkach, gdzie takowa "służba" panoszy się, krew mnie zalewa - prosty przykład: mieszkańcy spółdzielczego bloku podrzucają śmieci do kontenera sklepowego, sklep jest na terenie spółdzielczym. Policja żąda, by sprawcę dostarczyć "na tacy" albo poskarżyć się a oni to napiszą... .Wspomniana straż miejska odmawia jakiejkolwiek interwencji, bo teren spółdzielni jest prywatny. Interesuje ich tylko czy pod wspomnianym śmietnikiem nie pije się alkoholu, bo na to jest ustawa.Podsumowująć; straż miejska najlepiej sprawdza się w ściganiu psów srających po trawnikach(wyłącznie - miejskich)

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,20

 • Śr

  2,91

 • Min

  2,19

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7654

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane