Sudawia rozwija współpracę z dostawcami produktów ekologicznych

Autor: dlahandlu.pl 20 grudnia 2010 09:36

W stołecznym Sklepie i Galerii Sudawia można już kupić wieprzowinę i królika z Beskidu Niskiego, wołowinę i drób z Kujaw oraz kaczki z ekologicznej hodowli z Sękocina.

- Współpraca z ekologicznymi dostawcami mięsa i wędlin to dla nas nowe doświadczenie i będziemy tę część naszej działalności rozwijać. Obecnie pracujemy nad zwiększeniem częstotliwości dostaw ekologicznej wołowiny i drobiu, mamy nadzieję także na uzupełnienie oferty ekologiczną jagnięciną, indykami i gęśmi - powiedział Jacek Górski, współwłaściciel Sudawii.

- Bydło hodowane jest na otwartych pastwiskach przez cały sezon, zaś w zimie karmione jest sianem z górskich czy kujawskich łąk, obfitych w aromatyczne zioła, co ma dziś ma niezwykłe znaczenie wobec masowego stosowania pasz GMO. Małe stada to też mniejsze ryzyko zachorowalności, w związku z tym zwierzęta nie są profilaktycznie faszerowane antybiotykami, jak to ma miejsce w hodowli przemysłowej. Normy ekologiczne nie pozwalają na podawanie zwierzętom hormonu wzrostu - zwierzęta rosną w naturalnym cyklu, co ma kapitalne znaczenie dla jakości, walorów i smaku mięsa. Dodatkowo sprowadzamy ekologiczny nabiał kozi i krowi z przełęczy Dukielskiej, a także jaja ekologiczne oraz z wolnego wybiegu z Podlasia - dodaje Jacek Górski.

Obok mięsa i nabiału w Sudawii cały czas rozbudowywana jest oferta warzyw ekologicznych, które w lokalnym sezonie wegetacyjnym, zgodnie z zasadą "jedz to co rośnie obok ciebie", pochodzą z ekologicznych upraw Mazowsza. - W sezonie zimowym i na przednówku sięgamy po ofertą ekologicznych warzyw i owoców z ciepłych krajów - to jest naszym właściwy moment na cieszenie się banami, cytrusami i egzotycznymi warzywami. Na wiosnę zastąpimy je polskimi nowalijkami. Okres zimowy intensywnie wykorzystujemy - mówi Ola Turkiewicz, wokalistka jazzowa i współwłaścicielka Sudawii zarazem - do rozbudowywania oferty produktów tradycyjnych i regionalnych. To one tworzą wizerunek Sudawii, klimatami nawiązującej do XIX-XX wiecznego sklepu wiejskiego czy kolonialnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,37

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9920

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane