Świnoujście: Miasto chce wybudować nowe targowisko

Autor: gp24.pl 1 lutego 2012 11:05

Niewykluczone, że zielony rynek z ul. Grunwaldzkiej trafi na plac przy ul. Kołłątaja. Miasto chce złożyć wniosek o dofinansowanie budowy nowego targowiska miejskiego w ramach programu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi "Mój Rynek". Urzędnicy mają poparcie mieszkańców - podaje serwis GP24.pl.

W magistracie zorganizowano konsultacje na ten temat z handlowcami prowadzącymi działalność na rynku przy Grunwaldzkiej. Przyszło prawie 60 osób. Część pytań dotyczyła dostępu do mediów czy ochrony obiektu, a także wyglądu przyszłych, ponad 100 stoisk. 
W trakcie spotkania mówiono też o konieczności budowy nie tylko nowego targowiska, ale i dodatkowej infrastruktury. Chodzi między innymi o drogi dojazdowe i parkingi.

Zdaniem wielu handlowców, na nowym rynku powinny być stanowiska na warzywa, owoce, kwiaty, odzież, artykuły przemysłowe, wędkarskie, wyroby drewniane i ogrodnicze, obuwie, kosmetyki i chemię oraz typowe dla działkowców, na których mogliby sprzedawać plony ze swoich ogrodów - czytamy na stronie gp24.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane