PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Świnoujście ujednolica opłaty targowe na wszystkich rynkach

Autor: gs24.pl 28 marca 2012 15:00

W nowe miejsce przeniesie się tzw. zielony rynek z ulicy Grunwaldzkiej - nowe targowisko powstanie przy ulicy Kołłątaja. To początek zmian. Miasto ujednolica pobierane opłaty na wszystkich rynkach. Niektórzy handlowcy będą płacić więcej za miejsce - informuje gs24.pl.

Podczas konsultacji społecznych handlowcy jednoznacznie opowiedzieli się za budową nowego targowiska, właśnie przy ulicy Kołłątaja. To miejsce zaledwie kilka kroków od ulicy Grunwaldzkiej.

Obecnie miasto ma podpisane 73 umowy na prowadzenie działalności handlowej na targowisku przy Wojska Polskiego. Na zielonym rynku przy Grunwaldzkiej wynajętych jest 48 stanowisk. Z tytułu opłaty targowej, eksploatacyjnej i dzierżaw targowiskowych do budżetu miasta rocznie wpływa ponad milion złotych.

Opłata targowa na rynku przy Grunwaldzkiej wynosi, zgodnie z uchwałą rady miasta, za stoisko do 7 metrów kw. - 2 zł dziennie, powyżej 7 metrów kwadratowych - doliczanych jest za każdy metr kwadratowy 50 gr. Od października do marca handlowcy płacą połowę tej stawki. Do tego dochodzi opłata eksploatacyjna w wysokości odpowiednio 5 i 7 zł (wzrosła ona do 6 i 9 zł).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane