Sytuacja rynkowa wpłynęła na tempo ekspansji Delikatesów Centrum

Autor: dlahandlu.pl 18 marca 2016 19:05

Sytuacja rynkowa wpłynęła na tempo ekspansji Delikatesów Centrum Na zdj. Luis Amaral, prezes zarządu Eurocashu, fot. Eurocash

Ubiegły rok był dla nas udany – osiągnęliśmy dobre wyniki finansowe oraz z powodzeniem kontynuowaliśmy prace nad dalszą poprawą efektywności łańcucha dostaw, innowacyjnymi formatami oraz rozwojem skali Grupy, co jest naszym głównym wkładem na rzecz zwiększenia konkurencyjności niezależnych sklepów detalicznych w Polsce - czytamy w liście szefa Eurocashu, Luisa Amarala.

 - Był to także rok rekordowych przepływów pieniężnych wygenerowanych z działalności operacyjnej i rok udanej integracji przejętych w 2014 r. spółek – Service FMCG (wyodrębnionej z Kolportera) oraz Inmedio. Połączenie części Kolportera odpowiedzialnej za  dystrybucję produktów impulsowych oraz papierosów z KDWT zaowocowało stworzeniem najsilniejszego gracza na rynku dystrybucji papierosów. Nowa spółka, Eurocash Serwis, jest w stanie zapewnić niezależnym sklepom detalicznym w Polsce przewagę konkurencyjną w jednej z najważniejszych kategorii, wspierając siłę rynku tradycyjnego wobec agresywnej działalności sieci dyskontów czy hipermarketów. Nabycie 51% udziałów w Inmedio wzmocniło to wsparcie w jeszcze większej skali - czytamy w liście Luisa Amarala.

Prezes Eurocashu pisze, że rok 2015 to przede wszystkim zdecydowana poprawa w zarządzaniu kapitałem obrotowym.  - Kluczowym wyzwaniem była optymalizacja poziomu zapasów, co wzmocniło nasz bilans, przy jednoczesnej poprawie jakości usług dla naszych klientów. Udane połączenie tych dwóch elementów pozwoliło znacząco obniżyć poziom zadłużenia Grupy. Poprawa efektywności w zarządzaniu kapitałem obrotowym i silny bilans to istotne czynniki pozwalające realizować naszą strategię wzrostu - czytamy.

- Jestem również dumny z faktu, że po pełnym wyzwań okresie integracji, Eurocash Dystrybucja, powstały z przejętego Tradisu, stał się jednym z najszybciej rosnących formatów w Grupie Eurocash. Włożyliśmy wiele wysiłku, by poprawić efektywność jego działalności i obecnie, wraz z Delikatesami Centrum, posiada on jedną z najbardziej zaawansowanych i efektywnych platform logistycznych dla detalistów w Polsce – naszych partnerów i fanczyzobiorców prowadzących tysiące sklepów Lewiatan, Groszek, Eurosklep i Gama w całej Polsce - czytamy.

 • kd 2016-04-01 17:45:08

  do hiszpani albo portugali z tymi dc. a co to wogóle jest??? to te drogie sklepy ???

 • jdgh 2016-03-24 11:20:39

  dc?? a co to jest??przecież to hiszpania czy jakoś tak

 • 123 2016-03-21 08:58:06

  Mi się podoba koncept jednej dużej sieci DC skupiającej wszystkie te małe i średnie sklepy. Będę mógł w końcu zwolnić 3/4 moich KAMów i oszczędności ponownie reinwestować w kontrakty JMD i Eurocash.

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  6,26

 • Śr

  4,23

 • Min

  3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane