PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Szansą dla Społem jest obecność w centrach handlowych

Autor: portalspozywczy.pl 19 sierpnia 2011 09:25

Szansą dla Społem jest obecność w centrach handlowych

Szansą na rozwój spółdzielni jest obecność w powstających centrach handlowych. - Wchodzenie sklepów spółdzielczych do galerii handlowych to nowe zjawisko, przykładami są centra handlowe w w Bytomiu, we Wrocławiu, czy Warszawie - uważa Ryszard Jaśkowski, wiceprezes Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców Społem i prezes Krajowej Platformy Handlowej Społem.

- Teraz realizuje się obiekty w Siedlcach i Kaliszu - w tamtejszych galeriach największym operatorem spożywczym będzie Społem. Wejście do galerii oznacza pozyskanie nowego klienta i znacznie zwiększa dynamikę sprzedaży - dodaje.

W najbliższych latach spółdzielnie Społem chcą zagospodarować te obiekty handlowe, które już mają. - Część lokalizacji odzyskujemy, które w ubiegłych latach, kiedy nie było nas stać na remonty, zostały wynajęte obcym sieciom, m.in. Tesco i Biedronce - mówi Ryszard Jaśkowski.

- Szacujemy, że jeszcze około 1000 dobrych lokalizacji jest wynajmowanych od Społem. Lokale są w rękach zagranicznych, ale także rodzimych operatorów handlowych. W większości wypadków umowy są tak skonstruowane, że spółdzielnie mogą odzyskać lokalizacje, po wygaśnięciu okresu, na który umowa została zawarta. Oczywiście, części spółdzielni nie będzie chciało rezygnować z regularnych wpływów z wynajmowanych lokali - tłumaczy Ryszard Jaśkowski.

Czytaj więcej w artykule: Wiceprezes KZRSS Społem: Spółdzielnie odzyskują lokalizacje od Biedronki i Tesco

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Ania 2011-08-18 16:19:14

  ALE CZY TO JEST SZANSA DLA CENTRÓW HANDLOWYCH?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,85

 • Min

  2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane