Szkolenia zamknięte najbardziej efektywne

Autor: dlahandlu.pl 9 grudnia 2010 12:48

Wybierając szkolenie dla personelu warto zwrócić uwagę na rzeczywiste potrzeby pracowników. Powinni zdobyć maksymalną ilość wiedzy praktycznej, która dobrze wpasuje się w posiadane już kompetencje i zaprocentuje w przedsiębiorstwie. - Stosując kompleksowe podejście do realizacji szkoleń tj. włączając w to metody wdrożeniowe można osiągać zamierzone efekty - radzi Olga Koc z serwisu Treco.pl.

Warto zapoznać się z możliwościami, jakie oferuje każdy z wielu rodzajów szkoleń, z ich cechami organizacyjnymi, a także wybadać plany zawodowe samych pracowników.

Kursy są szczególnie przydatne, kiedy firmie zależy na wyposażeniu pracowników w tzw. umiejętności twarde, np.: bhp, kursy komputerowe, obsługa kas fiskalnych. Uczestnicy poznają nie tylko podstawy teoretyczne, ale i praktyczne umiejętności, które później sprawdzane są końcowym egzaminem.

Szkolenia otwarte są dobre dla małych firm, w których nie ma możliwości stworzenia grup szkoleniowych lub gdy na szkolenie kwalifikuje się mała liczba pracowników firmy. Wśród zalet znajdują się m.in. różnorodność tematów i możliwość bieżącej wymiany informacji i doświadczeń między uczestnikami, a także niskie koszty samego spotkania.
Podgrupą w tej kategorii są szkolenia współfinansowane z EFS. W branży istnieje jednak opinia o niedociągnięciach jakościowych pod względem dopasowania poziomu merytorycznego do wszystkich uczestników.

Szkolenia zamknięte, odbywają się wewnątrz firm i mogą być organizowane przez samych pracowników lub przy współpracy zewnętrznych firm szkoleniowych. Są to szkolenia zamawiane, przygotowywane w oparciu o analizę zaistniałych braków kompetencyjnych. Odznaczają się większą skutecznością od szkoleń otwartych głównie dzięki temu, że uczestniczą w nich jednorodne grupy pracowników, przez co łatwiej dostrzec można wymagające dopracowania luki kompetencyjne. Szkolenia zamknięte należą do grupy najdroższych na rynku, ale gwarantują konkretny wzrost kompetencji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,49

  • Śr

    7,06

  • Min

    3,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9920

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane