Szykuje się rewolucja w ewidencji sprzedaży na kasach fiskalnych

Autor: pit.pl 24 listopada 2017 10:12

Szykuje się rewolucja w ewidencji sprzedaży na kasach fiskalnych Fot. za Shutterstock.com

Zgodnie z nowymi wymogami, oprócz zapowiadanego wymogu podłączenia kas pod sieć Internet celem bieżącego raportowania transakcji, przedsiębiorcy zobowiązani będą do udostępnienia przynajmniej jednej formy płatności bezgotówkowych - podaje portal pit.pl.

Jak podaje pit.pl, projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z rozwojem płatności elektronicznych zakłada nałożenie obowiązku stosowania terminali płatniczych na przedsiębiorców zobowiązanych do korzystania z kas rejestrujących. Obowiązkowym ma być zapewnienie akceptacji przynajmniej jednego instrumentu płatniczego w formie elektronicznej. Do sposobów przyjmowania płatności będą należały: płatność przelewem elektronicznym, kartą płatniczą, płatność za pomocą aplikacji w telefonie komórkowym, czy za pomocą Blika itp.

Terminal nie będzie obowiązkowy w jednostkach, które nie osiągają 20.000 zł obrotu rocznie na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych. Po drugie terminale nie będą przymusowe w jednostkach, które zajmują się wyłącznie działalnością B2B.

Więcej na pit.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    14,99

  • Śr

    9,27

  • Min

    6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane