PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Szykuje się wielkie przejęcie na rynku franczyzy

Autor: dlahandlu.pl na podstawie kwartalnika GK Specjał 16 marca 2016 15:20

Szykuje się wielkie przejęcie na rynku franczyzy fot. shutterstock

Prowadzone są rozmowy w sprawie przejęcia dużych sieci franczyzowych, a właściwie spółek nimi zarządzających. To będzie miało spore znaczenie dla naszych projektów rozwojowych - mówi Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał w firmowym kwartalniku.

- Zakładamy, że będzie to około tysiąca placówek franczyzowych. Nie zastrzegam czy będzie to jedna sieć czy kilka. Negocjacje w tej sprawie wciąż trwają - dodaje prezes.

Krzysztof Tokarz  zapytany czy jest przeciwnikiem podatku handlowego odpowiada, że absolutnie nie. - Uważamy tylko, że powinno się wrócić do pierwotnej idei, jaka temu pomysłowi przyświecała. Podatek powinien mieć nie tylko sens fiskalny, ale być także metodą wyrównywania szans małych sklepów w walce konkurencyjnej z dużymi międzynarodowymi sieciami, głównie dyskontami. (...). Oczywiście nie powinny być włączane sieci franczyzowe, gdyż to może spowodować kompletny upadek małych przedsiębiorców - wyjaśnia prezes.

(...) Sensowne jest wprowadzenie przepisów, których konsekwencją byłoby zamkniecie sklepów wielkopowierzchniowych w niedziele. Tego dnia przewaga konkurencyjna tych placówek jest najbardziej widoczna i powoduje największy spadek sprzedaży w sklepach tradycyjnych - dodaje Krzysztof Tokarz.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,55

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane