PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Targowiska powoli wracają do łask

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 27 września 2012 09:12

Moda na lokalne produkty, jakość i indywidualne traktowanie klienta sprawiły, ze w polskich miastach odżywają bazary. Przy wsparciu Unii Europejskiej, która na odbudowę bazarów daje spore pieniądze - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Jak podaje DGP, w małych i dużych miastach powstają nowoczesne targowiska, na których lokalni producenci mogą sprzedawać warzywa i owoce oraz regionalne specjały. Niektóre miasta, jak Kraków czy Warszawa, modernizują miejskie bazary. Kraków na rewitalizację pięciu targowisk przeznaczy 500 tys. zł. W Warszawie rewitalizowane jest m.in. targowisko przy ul. Szembeka.

Spartańskie warunki handlowe, brak parkingów i często słaba jakość towarów sprawiły, że pod koniec lat 90-tych rynek bazarów zaczął się kurczyć. W ciągu ostatnich 20 lat, dyskonty oraz hiper- i supermarkety przejęły ponad 50 proc. polskiego rynku. By przetrwać, bazary musiały postawić na jakość towaru i obsługi, niektóre postawiły na specjalizację. Przykładem są bazary z ekologiczną żywnością, które notuja stały wzrost zainteresowania. Polskie targowiska biora przykład z bazarów z Paryża, Londynu, Barcelony, czy Nowego Jorku. Tam targowiska juz od kilku lat wracają do łask - czytamy w DGP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,27

  • Min

    2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane