PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Targowiska w Wieliczce i Niepołomicach mają zostać zmodernizowane

Autor: Dziennik Polski 1 lutego 2012 14:18

Place handlowe w Wieliczce i Niepołomicach mają być dostosowane do standardów unijnych. Odnowa powinna ruszyć jeszcze w tym roku - informuje Dziennik Polski.

Projekty odnowy placów handlowych są opracowane, ale na wykonanie brakuje pieniędzy. Szansą na zmianę tej sytuacji są pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jednak niezależnie od tego, czy Wieliczka i Niepołomice pozyskają fundusze, w sprawie remontu placów targowych coś drgnęło - pisze dziennik. Na przebudowę targowiska przy ul. Limanowskiego w Wieliczce zabezpieczono w tegorocznym budżecie gminy 1 mln zł. Nie jest wykluczone, że plac powszechnie zwany Bednarką zostanie wyremontowany w tym roku, nawet jeśli nie uda się pozyskać dotacji.

Niepołomice zamierzają ubiegać się o dofinansowanie oraz współpracować z prywatnym inwestorem, przy częściowej renowacji placu przy ul. Targowej. Niedaleko tego miejsca jest projektowany pawilon handlowo-usługowy oraz parking. Obiekty te planuje wybudować prywatna firma, która zgodziła się pokryć koszty wykonania także dodatkowego ogólnodostępnego placu postojowego dla klientów targowiska oraz okolicznych sklepów. Planowany przez gminę remont targowiska obejmuje modernizację zniszczonej nawierzchni placu i zabudowanie jego części zadaszonymi wiatami - czytamy w Dzienniku Polskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane