PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Targowisko w Częstochowie zmieni lokalizację

Autor: czestochowa.wyborcza.pl 15 października 2016 11:36

Kilku radnych zaczyna z troską mówić o niepewnej przyszłości bazarku na rogu Pułaskiego i Sobieskiego. Obiecują kupcom wsparcie, bo miasto ma plany wybudowania w tym miejscu bloku z 60 mieszkaniami komunalnymi - informuje czestochowa.wyborcza.pl.

Władze miasta zapewniają, że nie wyrzucą na przysłowiowy bruk handlujących przy Sobieskiego. Choć nie gwarantują też, że wszystkich zadowolą, bo miejsc na uliczny handel w Częstochowie jest coraz mniej. Miasto aktualnie nie może wskazać handlującym znajdującej się w pobliżu alternatywnej lokalizacji, gdyż w swoich zasobach nie posiada terenu, który mógłby w tym rejonie zostać przeznaczony na prowadzenie targowiska.

Obecnie jest możliwa dzierżawa jednego pawilonu handlowego na "ryneczku Korczaka" o powierzchni 19,2 mkw., istnieje też możliwość przeniesienia w innych miejscach przeznaczonych do tego celu na terenie miasta.

Bazarek nie zniknie z dnia na dzień, rozpoczęcie inwestycji jest wprawdzie planowane na rok przyszły, ale Biuro Gospodarki Lokalowej w projektowanym na 2017 rok budżecie jeszcze przewidziało pieniądze na prowadzenie targowiska u zbiegu Sobieskiego i Pulaskiego.

Więcej na czestochowa.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane