PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Targowisko w Oławie może zostać zamknięte

Autor: gazeta.olawa.pl 23 maja 2011 10:55

Tymczasowe pozwolenie na użytkowanie targowiska przy ulicy Sportowej, skończyło się 5 lat temu, ale handel nadal kwitnie. Ostateczny termin likwidacji placu handlowego, przylegającego do dworca PKS, to 15 lipca tego roku - pisze gazeta.olawa.pl.

Dzierżawca targowiska wynajmuje teren, należący dawniej do Jelczańskich Zakładów Samochodowych. Na jego wniosek wydano pozwolenie na budowę tymczasowego pawilonu handlowego w formie boksów. Termin użytkowania minął 1 lipca 2006. Od tego czasu obiekt funkcjonuje jako samowola budowlana. Handluje tam około 40 kupców. Zgodnie z przepisami, pawilony powinny być rozebrane. Dzierżawca nie chce tego zrobić. Wydział Architektury Starostwa Powiatowego w Oławie prowadzi postępowanie, mające na celu do rozbiórkę obiektu - czytamy na portalu.

Wielokrotnie rozmawiano z dzierżawcą targowiska. Tłumaczył, że chce zalegalizować działalność targowiska. Nie jest to jednak proste. Po pierwsze - musiałby wnieść opłatę legalizacyjną, której wysokość zależy od przeznaczenia i kubatury obiektu. W przypadku targowiska przy Sportowej, jest to ok. 375 tys. zł. Dzierżawca złożył w Wydziale Architektury Starostwa Powiatowego wniosek o umożliwienie prowadzenia w pawilonie działalności do 15 lipca 2011. Zobowiązał się, że do tego czasu rozbierze pawilony.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,70

  • Śr

    1,25

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane