Terminal płatniczy pozwala uwolnić gotówkę

Autor: dlahandlu.pl 24 maja 2010 09:09

Gotówka coraz rzadziej gości w portfelach. Jest zastępowana przez karty. Dlatego przybywa detalistów, którzy zdecydowali się na wprowadzenie terminali płatniczych. Najczęściej instalacja terminala jest bezpłatna, ale płaci się za jego obsługę serwisową. Miesięczny koszt dzierżawy urządzenia zależy przede wszystkim od szacowanego poziomu obrotów danego punktu handlowego oraz od typu terminala i sposobu komunikacji z centrum rozliczeniowym.

Sklep akceptujący karty musi od każdej transakcji płacić prowizję firmie rozliczeniowej. Jej wysokość jest uzależniona od obrotów realizowanych na karty w danym punkcie. Waha się od 0,5 do kilku proc. wartości transakcji. Dostępne są dwa rodzaje terminali: stacjonarne i przenośne. - Nie mogę pozwolić sobie na brak terminala do kart płatniczych. W ten sposób płaci większość moich klientów. Najwyraźniej widać to, gdy terminal nie działa. Większość osób nie ma pieniędzy, więc nie kupują nic. Nie wprowadziłem limitu zakupów, bo jestem zdania, że zakupy nawet za 5,50 przyniosą mi zysk - przekonuje właściciel sklepu osiedlowego w Grodzisku Mazowieckim.

 

Płatności to tylko jedna z funkcji nowoczesnych terminali. Umożliwiają one też m.in.: doładowania telefonu czy wypłatę w kasie sklepu gotówki jak w
bankomacie. - Dzięki funkcji doładowania zrezygnowałem z kart zdrapek. To dla mnie opłacalne bo nie muszę zamrażać pieniędzy. Teraz klient doładowuje dowolną kwotę z terminala, a ja nie muszę mieć kart wszystkich operatorów w wielu nominałach - zauważa sprzedawca.

Według handlowca korzyścią z możliwości płacenia kartą jest mniejsza ilość gotówki w kasie. To oszczędność czasu przy liczeniu.

 

 

Sklepy różnie sobie z tym radzą. - Można obarczyć konsumenta, wliczając opłatę w cenę produktu, ale tego nie chcemy, bo jesteśmy dyskontem. Sami więc musimy ponosić koszty. Niektóre placówki radzą sobie w ten sposób, że wprowadzają limity, np. kartą można płacić za zakupy, których wartość przekracza 20 zł. Zdajemy sobie jednak sprawę, że to irytuje klientów, więc nie narzucamy żadnych ograniczeń. W Netto można płacić kartą nawet za produkt o wartości 1 zł. Nie chcemy nikogo dyskryminować tylko dlatego, że nie robi u nas dużych zakupów - dodaje Sławomir Nitek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • monalisa 2010-07-21 22:04:58

  jestem w końcu zadowolona z jakości obsługi a najem i prowizja była najlepsza z oferentów.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  19,20

 • Śr

  9,28

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9961

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane