To już przesądzone. Polomarket wychodzi z GH PL Plus

Autor: dlahandlu.pl 14 grudnia 2017 13:16

To już przesądzone. Polomarket wychodzi z GH PL Plus Fot. Polomarket

Polomarket ostatecznie zdecydował o wyjściu z Grupy Handlowej PL Plus – poinformowało portal dlahandlu.pl biuro prasowe spółki.

- Polomarket zdecydował o podtrzymaniu złożonego rok temu wypowiedzenia umowy uczestnictwa w GH PL Plus, oceniając, że powody, dla których zostało ono złożone, nie uległy znaczącej zmianie – poinformowało nas biuro prasowe spółki.

Przypomnijmy, że 25 listopada 2016 r. sieć Polomarket złożyła wypowiedzenie dotyczące jej funkcjonowania w GH PL Plus. Zgodnie z umową, wypowiedzenie miało obowiązywać przez rok. Jak informowała wówczas spółka, przez ten czas firma chciała przemyśleć swoje funkcjonowanie i korzyści płynące z udziału w GH PL Plus oraz podjąć ostateczną decyzję.

Polomarket oceniał, że posiada odmienną od reszty udziałowców GH PL Plus wizję tej organizacji. 

Waldemar Mirocha, prezes GH PL Plus tłumaczył wówczas, że Polomarket pozostaje wciąż pełnoprawnym udziałowcem, a umowa obowiązuje do 31 grudnia 2017 roku. - Polomarket nie do końca widzi takie pola synergii, jakie my widzimy. Różnimy się np. podejściem do marki własnej i szerokości asortymentu. Nie oznacza to natomiast, iż nie mamy wielu wspólnych obszarów do wykorzystania – mówił Waldemar Mirocha. 

Spółka GH PL Plus to wspólne przedsięwzięcie Bać Pol, Piotr i Paweł oraz Topaz. Polomarket przyłączył się do Grupy Handlowej PL Plus w październiku 2014 roku. Dzięki temu aliansowi siła zakupowa Grupy osiągnęła poziom ok. 7 mld zł. Cel długoterminowy Grupy to zintegrowanie wokół projektu polskich podmiotów tak aby łączny potencjał zakupowy zwiększyć do kwoty przekraczającej 10 mld. zł, co stworzy alternatywę wobec obecnych liderów rynku. GH PL Plus rozwija również portfolio artykułów marki własnej „Lubię”.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Firma 2017-12-14 21:35:08

  Witam

  Ja mam jedno pytanie do Zarządu Polomarketu kiedys firma wasza nie miała marki własnej a towar sprzedawany przez wasza sieć był kupowany od przedsiębiorców którzy wypracowali sobie własna markę swojego towaru i myślę ze to było bardzo dobre zawsze miałem szacunek do waszej firmy mogę napisac wiecej dzięki wam ........ ale teraz już nie jestem waszym dostawcą co bardzo żałuję a towar w marce własnej sprzedawany w waszej sieć jest kopia mojego towary ale niema w sobie nic jakości. Liczę na to ze kiedys spotka Pana Prusa i wyjaśnię mu co w tej firmie kuleje.ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  6,99

 • Śr

  5,29

 • Min

  3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8198

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane