Topaz podsumowuje efekty wdrożenia nowego systemu IT i planuje kolejne inwestycje

Autor: www.dlahandlu.pl 18 kwietnia 2012 10:24

W 2011 r. sieć Topaz zainwestowała we wdrożenie systemu zarządzania w centrum dystrybucyjnym. - Dziś można już śmiało ocenić efekty rozwiązania logifactWMS. Zgodnie z założeniami umożliwił on m.in. dostęp do wiarygodnej informacji o asortymencie, całkowitą kontrolę nad stanami magazynowymi, płynność rotacji przy przestrzeganiu terminów ważności produktów. Dzięki systemowi ewentualne pomyłki i opóźnienia zdarzają się incydentalnie, a wydajność pracy centrum i operatorów magazynowych zdecydowanie wzrosła - podsumowują w rozmowie z portalem dlahandlu.pl przedstawiciele sieci.

Nie zwiększając zasobów kadrowych firmie udało się zwiększyć liczbę operacji magazynowych, co oczywiście przekłada się na ograniczenie kosztów. Ale największy atut wprowadzonego rozwiązania to pozytywny wpływ na funkcjonowanie całej sieci, usprawnienie zachodzących w niej procesów, zwłaszcza, że centrum dystrybucyjne obsługuje punkty w 24-godzinnym cyklu dostaw.

- Pozytywne rezultaty wprowadzenia logifactWMS napawają optymizmem w perspektywie planów firmy dotyczących organizacji i zarządzania - mówi dyrektor generalny Topaz Jarosław Bieliński. - W kwietniu wystartował nowy system premiowy dla kadry menadżerskiej, poprzedzony testami w naszych trzech placówkach. Pracujemy też nad wdrożeniem nowego systemu informatycznego dla całej sieci. Działający w centrum dystrybucyjnym logifactWMS będzie z nim kompatybilny. Analiza przedwdrożeniowa platformy właśnie się rozpoczęła i potrwa kilka miesięcy - dodaje Jarosław Bieliński.

Sieć sklepów Topaz istnieje od 1993 roku. Obecnie liczy już 31 sklepów własnych i 16 franczyzowych na terenie trzech województw: mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego.

 

Czytaj również: Topaz otwiera kolejne sklepy

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9753

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane