Topaz poszerza półkę o produkty specjalistyczne

Autor: www.dlahandlu.pl 29 czerwca 2015 15:03

Od kilku lat zwiększa się zainteresowanie klientów produktami bezglutenowymi. Sieć sklepów Topaz przygotowała specjalny katalog promujący 32 artykuły, które nie zawierają glutenu.

Sieć dokładnie opisała każdy z promowanych towarów. Wśród nich znalazły się m.in. buliony, kasze, mąki, makarony, pieczywo i wafle.

- Produkt bezglutenowy według przepisów Unii Europejskiej to towar, w którym zawartość glutenu nie przekracza 20 mg/kg produktu. Naturalnie bezglutenowe artykuły to produkty z mąki kukurydzianej, ryżowej, gryczanej, sojowej, z prosa, amarantusa i quinoa. Należy jednak pamiętać by wybierać towary oznaczone znakiem przekreślonego kłosa, ponieważ innaczej mogą być to produkty zanieczyszczone glutenem w młynie bądź zakładzie produkcyjnym - wyjaśnia sieć.

Jak podaje Euromonitor International, w ciągu pięciu lat światowa sprzedaż tych towarów urosła o 75 proc. do 2,1 mld dolarów (wartość żywności paczkowanej w 2013 r.). W ubiegłym roku za ponad 6 tys. ton paczkowanej żywności bezglutenowej Polacy zapłacili 113 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,69

  • Śr

    0,84

  • Min

    0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane