Topaz zakłada ponad 16 mln zł zysku za 2014 r.

Autor: www.dlahandlu.pl 17 grudnia 2014 12:31

Topaz zakłada ponad 16 mln zł zysku za 2014 r.

Nasze wyniki finansowe z ostatnich lat oceniamy jako pozytywne, choć jak wiadomo sytuacja na rynku nie jest łatwa. Optymizmem napawa nasz rozwój w obrębie podjętych działań biznesowych, poczynione inwestycje i plany na przyszłość. Zakładamy, że nasz zysk za 2014 rok wyniesie ponad 16 mln złotych a przychody netto ponad 620 mln - mówi portalowi dlahandlu.pl Jarosław Bieliński, dyrektor generalny sieci sklepów Topaz.

- Wciąż przybywa nam kolejnych punktów handlowych, liczba naszych sklepów własnych i franczyowych dobiega już setki. Ale kondycja marki to nie tylko cyfry. W minionym roku dokonaliśmy segmentacji naszych placówek z reorganizacją kategorii, finalizowaliśmy rozbudowę centrum logistycznego i magazynu centralnego, rozpoczęliśmy działania w obrębie dużej przebudowy programu lojalnościowego. Niezwykle ważnym elementem strategii Topaz jest współtworzenie Grupy Handlowej PL Plus, z którą rok temu powołaliśmy markę "Lubię". Całe przedsięwzięcie jak wiadomo bardzo dobrze oceniło środowisko handlowe, a produkty "Lubię", które liczą już 120 pozycji asortymentowych – konsumenci. Ale zupełnie wyjątkowy, stworzony przez nas ostatnio brand to browar restauracyjny w Siedlcach z własną produkcją piwa. Brofaktura powstała w nabytym przez Topaz zabytkowym obiekcie Hala Targowa w centrum miasta, a wyróżnia ją oryginalna architektura, bogata oferta tradycyjnie warzonych na miejscu piw, atrakcyjne menu i nowoczesna identyfikacja. Koniec roku 2014 to również finał naszych inwestycji developerskich i zakończenie prac budowlanych w realizowanych przez Topaz Inwest obiektach mieszkaniowych. Podsumowując minione miesiące - Topaz nie zwalnia tempa rozwoju i podejmuje kolejne aktywności. Takie są też plany na nadchodzący rok - mówi Jarosław Bieliński.

Sieć sklepów Topaz powstała w 1993 roku w Sokołowie Podlaskim. Marka obecna jest w czterech województwach - mazowieckim, podlaskim, lubelskim oraz warmińsko-mazurskim. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    14,99

  • Śr

    9,36

  • Min

    6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane