Total na swoich stacjach będzie rozwijać własną sieć convenience - sklepy Welcome

www.portalspozywczy.pl 22 stycznia 2015 20:04

Total na swoich stacjach będzie rozwijać własną sieć convenience - sklepy Welcome

Koncern Total zdradził swoje nowe plany odnośnie dalszego rozwoju na rynku polskim. W ciągu dwóch lat zamierza otworzyć co najmniej 100 punktów sprzedaży detalicznej paliw (na tę chwilę działają dwie takie placówki), w większości na zachodzie i południu kraju. Jak dowiedział się serwis portalspozywczy.pl, wraz ze stacjami, rozwijany będzie własny szyld sklepów Welcome oraz kącików kawowych Pause Cafe.

Zdaniem Magdaleny Myszczyszyn, dyrektor Działu Stacji i Hurtu Paliw w Total Polska, jest jeszcze za wcześnie, aby wypowiadać się na temat ewentualnej współpracy koncernu z jedną z obecnych w Polsce sieci handlowych odnośnie prowadzenia przystacyjnych sklepów. Przypomnijmy, na 30 stacjach konkurencyjnego Łukoila znaleźć można sklepy convenience Carrefour Express, a PKN Orlen na jesieni minionego roku rozpoczął na swoich stacjach testowanie placówek pod szyldami Tesco Express i Delikatesy Centrum (Grupa Eurocash).

- Jest to nowy model, który być może spełnić oczekiwania klienta. Myślę, że PKN Orlen wie, co robi, testując różne rozwiązania, ale jest za wcześnie, żeby mówić, czy takie rozwiązania będą dobre, czy nie. My na pewno będziemy to obserwować - zapowiada w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Myszczyszyn.

Póki co Total zamierza uruchamiać na stacjach sklepy pod szyldem Welcome. - Jest to nasz totalowski brand, którego używamy w wielu krajach. Nie będziemy mieć sztywnej oferty, która obowiązywałaby na każdej stacji. Każdy sklep będzie musiał odpowiadać na lokalne zainteresowanie klientów. Te sklepy będą funkcjonowały tak, żeby każdy klient, który tam wejdzie, znalazł coś dla siebie - dodaje przedstawicielka Total Polska.

Przypomnijmy, przystacyjne sklepy na stacjach koncernu Total w różnych regionach świata są mocno zróżnicowane. W różnych krajach Total prowadzi je m.in. pod szyldami Welcome, Bonjour czy La Boutique. Obok sklepów na stacjach otwiera kawiarnie, m.in. Pause Cafe i Cafe Bonjour.

Total na całym świecie prowadzi ponad 15 tys. stacji paliw, z czego 9 tys. znajduje się w Europie. Dziennie obsługują one ponad 4 mln klientów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,31

  • Śr

    5,95

  • Min

    3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane