PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Tradycyjny handel mógłby skorzystać na zakazie handlu w niedzielę

Autor: Marta Ogonek, dlahandlu.pl 16 czerwca 2010 13:49

Tradycyjny handel mógłby skorzystać na zakazie handlu w niedzielę

Zdecydowana większość z zapytanych przez nas przedstawicieli lokalnych sieci handlowych opowiedziała się za wprowadzeniem zakazu handlu w niedzielę. Ich zdaniem najważniejsze argumenty przemawiające za to: wolne dla pracowników, lepsza organizacja pracy oraz zwiększenie sprzedaży w pozostałe dni tygodnia.

Przedsiębiorcy nie obawiają się spadku przychodów. - Wręcz przeciwnie, uważam, że sklepy osiedlowe zanotowałyby wyższą sprzedaż. - uważa Grzegorz Szymczak, prezes sieci sklepów spożywczych Agap. Przypuszcza on, że kupujący chętniej robiliby zakupy w pozostałe dni tygodnia. -Kiedy sklepy były nieczynne w niedziele, sytuacja handlu tradycyjnego była bardziej korzystna. Nasza sieć stara się zwracać uwagę konsumentów na ten problem. Temat poruszamy w wydawanym przez nas regionalnym miesięczniku konsumencko-społecznym A-zetka - podsumowuje prezes Agapu.

Pomysł zakazu handlu w ten dzień tygodnia popiera również Stanisław Andrzejczuk, prowadzący sieć sklepów spożywczych "Grosik" w Międzyrzecu Podlaskim. - Zatrudniam 30 osób. Wolny dzień w niedzielę usprawniłby organizację pracy sklepów. Wszelkie działania w tym kierunku uważam za głos zdrowego rozsądku. Dla handlu tradycyjnego byłaby to dobra wiadomość, dla dużych sieci handlowych - nie.

Innego zdania jest Wojciech Gach, prezes Zarządu "Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Zakopanem. - Nie powinno się ingerować w to, czy w danej miejscowości ma pracować handel, czy też sklepy mają być zamknięte. O tym, czy otwieramy sklepy, powinien decydować miejscowy samorząd oraz sam podmiot. Sprawa jest szczególnie czuła w Zakopanem, które żyje z turystów, przybywających do nas sezonowo. Musimy zarabiać w takich szczytach, po to by przetrwać "martwy" sezon. Co parę dni mamy innego klienta, przybysza, który nie obsłużony w niedzielę oznacza dla nas konkretną stratę. Poza tym klienci-turyści domagają się ciągłości sprzedaży - podsumowuje prezes
zakopiańskiej spółdzielni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,96

  • Min

    2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane