Trwa szczyt sezonu na rynku alkoholi

Autor: Rzeczpospolita 2 stycznia 2018 09:20

Trwa szczyt sezonu na rynku alkoholi Fot. Shutterstock

Okres od połowy grudnia do końca karnawału odpowiada często za 40 proc. rocznej sprzedaży alkoholi w niektórych kategoriach. Największa sprzedaż notowana jest m.in. w likierach, alkoholach importowych oraz kolorowych.

Sylwester i karnawał to dla niektórych alkoholi jedyny okres popularności w roku. Czas zabawy i prezentów przynosi części kategorii trunków blisko połowę ich rocznej sprzedaży. Szczególnie szybko znikają teraz z półek duże butelki mocnych alkoholi, wódek i whisky. Drugi szczyt popularności, obok wakacji, mają wina musujące. 

Praca w branży alkoholi zaczyna się rozkręcać tuż przed świętami, uspokoi się dopiero z końcem karnawału. Właściciel dużych hurtowni i kilku sklepów zapytany o to, czy w jego firmie zdarzają się w ogóle urlopy o tej porze roku, zareagował zdziwieniem: – Nie, praktycznie nigdy nie dajemy urlopów w tym okresie – przyznał.

Zyski liczą zarówno producenci alkoholi, hurtownie i importerzy, sklepy, ale także gastronomia. – Dla niektórych kategorii alkoholi faktycznie nadciąga główny sezon – mówi w rozmowie z "Rz", Krzysztof Kouyoumdjian, dyrektor ds. relacji zewnętrznych w CEDC, firmie produkującej takie wódki, jak Soplica, Bols czy Żubrówka.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,55

  • Śr

    3,16

  • Min

    2,54

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8398

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 690655

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane