PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Trwają konsultacje odnośnie utworzenia Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii

Autor: www.dlahandlu.pl 5 marca 2012 10:29

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi trwają konsultacje odnośnie utworzenia Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii. Lekarze weterynarii apelują o przejęcia przez nową inspekcję części zadań dotyczących żywności będących obecnie w kompetencji Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Podkreślano, że nowa instytucja zajmowałaby się w sposób kompleksowy zagadnieniem bezpieczeństwa żywności - „od pola do stołu".

Spotkanie związane było z omówieniem zagadnień dotyczących bezpieczeństwa żywności, w tym planowanych zmian organizacyjnych, które mają doprowadzić do utworzenia jednej instytucji, tj. Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii.

Projekt założeń do ustawy powołującej Państwową Inspekcję Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii powinien powstać w ciągu najbliższego kwartału.

Jak już pisaliśmy, pomysł utworzenia nowej jednostki popiera Polska Izba Handlu. Nowa instytucja miałaby połączyć i przejąć nadzór nad żywnością sprawowany obecnie przez kilka inspekcji: Inspekcję Weterynaryjną, Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Inspekcję Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Zgodnie z planami Ministerstwa Rolnictwa nowa inspekcja przejęłaby także część obowiązków Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • m 2012-03-14 08:16:08

    To już było !! Państwowa Inspekcja Sanitarna zajmowała się żywnością "od pola do stołu", ale powstawały nowe inspekcje (nowe stanowiska). Dziś powrót do starych treści pod nowym sztandarem. Państwowa Inspekcja Sanitarna zajmuje się czlowiekiem i jego bezpieczeństwem, jest poza układem partyjnym, więc trzeba ją zniszczyc. Kolesie górą!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane