PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Tylko 57 proc. przedsiębiorców słyszało o ustawie ograniczającej poziom interchange

Autor: www.dlahandlu.pl 17 czerwca 2014 11:47

Według danych Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego tylko 57 proc. przedsiębiorców słyszało o ustawie ograniczającej poziom interchange do 0,5 proc. Wspólnie z innymi organizacjami FROB przeprowadza ankietę, która ma za zadanie zbadać czy kupcy będą beneficjentami redukcji opłaty interchange.

W ankiecie znalazły się m.in. następujące pytania: Czy w okresie ostatnich 3 miesięcy otrzymał(a) Pan/Pani - bez wystosowywania specjalnej prośby - nowe warunki opłat za płatności kartowe po 1 lipca od swojego dostawcy terminali (agenta rozliczeniowego)?; Czy zwrócił (a) się Pan/Pani do swojego agenta rozliczeniowego o ofertę na nowe, niższe stawki od 1 lipca?; Jaka jest aktualna (tj. bez uwzględnienia zredukowanej ustawowo opłaty interchange) forma rozliczeń ponoszonych z tytułu przyjmowania płatności kartowych?; Jaka będzie forma rozliczeń kosztów ponoszonych z tytułu przyjmowania płatności kartowych po 1 lipca 2014 r. (tj. z uwzględnieniem zredukowanej ustawowo opłaty interchange)?

Jak informuje Robert Łaniewski, prezes FROB, na pierwsze pytanie większość przedsiębiorców odpowiedziało "nie". 

- Od 1 lipca 2014 roku zacznie obowiązywać w Polsce - wprowadzona ustawowo - górna granica wysokości opłaty interchange czyli głównego składnika kosztowego całkowitej opłaty płaconej na rzecz agentów rozliczeniowych przez punkty handlowo-usługowe akceptujące karty. Od tej daty opłaty, jakie państwo ponosicie na rzecz agentów rozliczeniowych za przyjmowanie płatności kartami VISA i MasterCard, powinny bardzo znacząco spaść. Przeprowadzane badanie ankietowe ma na celu dokonanie diagnozy aktualnej sytuacji odnośnie działań agentów rozliczeniowych w zakresie zmian opłat i państwa aktywności w tym zakresie - czytamy w liście FROB do przedsiębiorstwa. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,94

  • Min

    2,28

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane