Ujęci sprawcy napadów na sklepy spożywcze

Autor: PAP 21 stycznia 2011 10:29

Co najmniej pięć sklepów spożywczych obrabowała w minionych tygodniach z utargu pięcioosobowa grupa młodych złodziei z Zabrza. Przestępców - w wieku od 17 do 24 lat - zatrzymała po ostatnim rabunku policja z Rudy Śląskiej.

Komisarz Krzysztof Piechaczek z rudzkiej policji poinformował, że do ostatniego napadu na sklep spożywczy w Rudzie Śląskiej Bielszowicach doszło w minioną sobotę. Policjanci w następnych dniach dotarli do złodziei na podstawie koloru, marki i fragmentu numeru rejestracyjnego samochodu, którym jeździli przestępcy. Dotąd złodziejom udowodniono jeszcze cztery podobne rabunki.

We wszystkich udowodnionych dotąd napadach złodzieje działali w ten sam sposób. Przyjeżdżali samochodem krótko przed zamknięciem sklepu. Gdy byli pewni, że wewnątrz nie ma klientów, wchodzili do środka. Gazem łzawiącym obezwładniali obsługę i kradli kasę fiskalną z całodniowym utargiem. Sprzed obrabowanego sklepu odjeżdżali czekającym na nich autem.

Kom. Piechaczek wyjaśnił, że choć nie zawsze bandyci używali bezpośredniej przemocy, wszystkie napady potraktowane zostały jako rozboje. Czterech podejrzanych zostało już aresztowanych, piąty pozostanie pod dozorem policji. Wszystkim grozi do 12 lat więzienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,18

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9044

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane