PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

UOKiK przedłużył postępowanie w sprawie koncentracji Eurocash i PDA

Autor: UOKiK, dlahandlu.pl 9 lutego 2016 12:24

UOKiK wydał postanowienie o przedłużeniu o cztery miesiące terminu na zakończenie postępowania dotyczącego przejęcia przez Eurocash kontroli nad spółką Polska Dystrybucja Alkoholi.

Wniosek spółki Eurocash o przejęcie kontroli nad Polską Dystrybucją Alkoholi wpłynął do UOKiK 30 grudnia 2015 r. Eurocash stoi na czele grupy kapitałowej, w skład której wchodzą przedsiębiorcy zajmujący się głównie hurtową dystrybucją wyrobów tytoniowych, mrożonej żywności i chemii gospodarczej, a także detaliczną sprzedażą artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku (AKCU) i produktów kosmetycznych. Polska Dystrybucja Alkoholi prowadzi przede wszystkim działalność w zakresie hurtowej sprzedaży napojów alkoholowych za pośrednictwem siedmiu wyspecjalizowanych hurtowni.

Dane przedstawione przez wnioskodawcę wskazują, że koncentracja może mieć wpływ na kilka lokalnych rynków hurtowej sprzedaży napojów o zawartości alkoholu od 4,5 do 18 proc. (bez piwa) oraz lokalnych rynków hurtowej sprzedaży alkoholi powyżej 18 proc.

W tej sprawie UOKiK uznał, że konieczne jest przedłużenie postępowania o cztery miesiące. Niezbędne jest bowiem przeprowadzenie badania rynku, które zweryfikuje informacje uzyskane bezpośrednio od Eurocash, w szczególności na temat udziałów rynkowych przedsiębiorców. Tym bardziej, że nie istnieją wiarygodne i publicznie dostępne informacje i dane dotyczące lokalnych rynków sprzedaży napojów alkoholowych przez hurtownie wyspecjalizowane.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Świętokrzyskie 2016-02-09 16:17:14

  Mam wrażenie , że nikt dotąd nie sprawdzał udziałów rynkowych lokalnie , a Eurocash i jego spółki pod różnymi nazwami opanowały większość rynku alkoholu. Prowadzę działalność gospodarczą opartą na sprzedaży alkoholu ,znam Polską Dystrybucję Alkoholi i jest to mój ostatni dostawca alkoholu z polskimi korzeniami . Mam nadzieje , że nie dojdzie do skutku to przejęcie a UOKiK zacznie mocniej przyglądać się ekspansji grupy Euracash.

 • klon 2016-02-09 15:00:12

  Dobra wiadomość!Niech UOKiK zacznie wreszcie spełniać funkcję do jakiej został powołany i zacznie chronić polski rynek przed monopolistami!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,89

 • Śr

  3,30

 • Min

  1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane