UOKiK wydał warunkową zgodę na przejęcie PDA przez Eurocash

Autor: www.dlahandlu.pl 15 grudnia 2016 09:27

UOKiK wydał warunkową zgodę na przejęcie PDA przez Eurocash fot. Eurocash

Zarząd Eurocashu poinformował, że 14 grudnia otrzymał zgodę prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez firmę kontroli nad spółką„Polska Dystrybucja Alkoholi”.

Warunek zawarty w decyzji prezesa UOKiK polega na obowiązku wyłączenia z transakcji pomiędzy Eurocash a KJD Investment sp. z o.o. (udziałowca PDA) hurtowni napojów alkoholowych należącej do PDA, zlokalizowanej w Pabianicach.

Uzyskanie zgody UOKiK było jednym z warunków zawieszających zawartych w umowie przedwstępnej z dnia 21 grudnia 2015 r. roku dotyczącej nabycia 100% udziałów w PDA.

Przypomnijmy, koncentracja miała doprowadzić do przejęcia przez Eurocash 7 hurtowni PDA, zlokalizowanych w Chrzanowie, Końskich, Krakowie, Pabianicach, Radomiu, Sędziszowie i Ruścu.

Kilka dni temu UOKiK wydał zastrzeżenia do koncentracji polegającej na przejęciu przez Eurocash kontroli nad spółką Eko Holding. Ze zgromadzonego materiału wynika, że koncentracja może doprowadzić do ograniczenia konkurencji na trzech lokalnych rynkach detalicznej sprzedaży AKCU w promieniu do kilometra od sklepów Eko Holding w: Chróścicach (woj. opolskie), Gniewczynie Łańcuckiej (woj. podkarpackie) i Zarzeczu (woj. podkarpackie).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    11,56

  • Min

    8,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8609

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane