Usługa cash back bardzo popularna w miastach z małą liczbą bankomatów

Autor: Dziennik Zachodni 24 maja 2010 10:51

Mieszkańcy Goląszy Górnej koło Dąbrowy Górniczej, Frydek niedaleko Oświęcimia, Hecznarowic koło Kęt, Bier koło Bielska-Białej czy Cykarzew koło Częstochowy nie mają dostępu do bankomatów, chociaż posiadają karty. Dostęp do gotówki zapewnia tylko miejscowy sklep, który w ten sposób pozyskuje klientów płacących kartą - czytamy w Dzienniku Zachodnim.

W niektórych miastach województwa śląskiego jest więcej punktów z usługą cash back - pozwalającą na wypłatę jednorazowo do 200 zł - niż bankomatów. W Katowicach jest już 334 takich miejsc, w Bielsku-Białej 206, a w Gliwicach 109. Na przykład w Żywcu placówek Visa cash back jest 49, a bankomatów 29, w Cieszynie natomiast 47 placówek i 27 bankomatów.

Usługa Visa cash back jest wprowadzana w Polsce od jesieni 2006 r. Pojawiła się w sklepach, supermarketach, restauracjach czy na stacjach benzynowych, podczas płacenia za codzienne zakupy debetową kartą Visa. W minionym roku ich liczba zwiększyła się o ponad 40 proc. Najwięcej jest ich właśnie w województwie śląskim, szczególnie w mniejszych miastach i miejscowościach. Tam, gdzie bankomatów jest mało, albo wcale ich nie ma, a ludziom przybywa kart - nie ma innej możliwości pobrania gotówki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,90

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9701

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane