PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych wprowadza nową definicję targowiska

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 17 marca 2011 10:19

Targowiskiem będzie miejsce, w którym prowadzona jest sprzedaż. Każdy podmiot zajmujący się sprzedażą będzie więc musiał uiścić opłatę targową - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Projekt zmian w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych przyjął już Sejm, a obecnie pracuje nad nim Senat. W toku prac kilkakrotnie zmieniano definicję targowiska. W obecnej wersji za targowisko będzie uznane każde miejsce, w którym prowadzona jest sprzedaż.

Jak mówi na łamach "DGP" dr Rafał Dowgier z Katedry Prawa Podatkowego Uniwersytetu w Białymstoku, zmiana pojęcia targowiska polegająca na wskazaniu, że jest nim każde miejsce, w którym prowadzona jest sprzedaż, a nie jak do tej pory miało to miejsce, handel, ma jedynie charakter doprecyzowujący.

Handel to proces gospodarczy polegający na sprzedaży, to znaczy na wymianie dóbr i usług na pieniądze, realizowany przez zawodowych pośredników w celu osiągnięcia zysku. Tymczasem opłata targowa związana jest z dokonywaniem sprzedaży przez podmioty profesjonalne oraz nieprofesjonalne - czytamy wdzienniku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane