PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Utrzymanie komfortu cieplnego w obiekcie handlowym

Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę FLOWAIR 23 listopada 2012 11:00

Dla prawidłowej egzystencji człowieka znajdującego się w danym obiekcie konieczne jest utrzymanie komfortu cieplnego. Poprawny rozkład temperatur w pomieszczeniu wpływa korzystnie na osoby w nim przebywające. Utrzymanie takiego stanu jednak nie zawsze jest możliwe. Zróżnicowane systemy ogrzewania nie pozwalają efektywnie ogrzać danej kubatury a przede wszystkim zapewnić temperatury komfortu w strefie przybywania ludzi.

Straty ciepła występują we wszystkich rodzajach obiektów. W zależności od charakteru budynku, zapobieganie im regulują specjalistyczne normy i przepisy. Dla obiektów użyteczności publicznej wprowadzono zapis prawny mówiący o ochronie wejść z zewnątrz do pomieszczeń i ograniczenie przez to dopływu chłodnego powietrza. Zastosowanie kurtyny powietrza jest jednym z rozwiązań dla wyżej wspomnianego uregulowania. Strumień powietrza, który jest wytwarzany przez kurtynę w płaszczyźnie otworu drzwiowego tworzy niewidzialną barierę dla napływu czynników zewnętrznych. Dodatkowo taki strumień można doposażyć w elementy grzejne, co jeszcze skuteczniej pozwala walczyć z niepożądanymi warstwami chłodnego powietrza. Niestety nie zawsze taka postać ochrony umożliwia całkowite wyeliminowanie strat powstałych przy otworach drzwiowych. Determinuje to powstawanie tak zwanych stref chłodniejszych, znajdujących się w okolicach wejść do budynku. Lekarstwem na tego typu zjawisko jest zastosowanie dodatkowych modułów grzewczych podgrzewających strefy przydrzwiowe.

Niewymierną korzyścią dla takich przypadków jest zastosowanie jednego urządzenia, które będzie spełniało funkcje ochrony termicznej przy jednoczesnym ogrzewaniu. Firma FLOWAIR w odpowiedzi na wyżej wymienione problemy, stworzyła urządzenie łączące w sobie funkcję kurtyny powietrznej oraz nagrzewnicy (nagrzewnica jest alternatywnym rozwiązaniem dla tradycyjnych grzejników). ELiS DUO jest jedyną na rynku jednostką zapewniającą barierę powietrzną w płaszczyźnie otworu drzwiowego, a także podstawowym źródłem ciepła dla ogrzewanego pomieszczenia. To opatentowane rozwiązanie sprawdza się w wielu obiektach zapewniając komfort cieplny w całym pomieszczeniu. ELiS DUO zapewnia barierę ochronną dla otworów drzwiowych o maksymalnej wysokości 2,5m. Szerokość otworu nie ma w tym przypadku znaczenia, ponieważ ELiS DUO są przystosowane do tworzenia zespołu wspólnie działających kurtyno-nagrzewnic. Zaadoptowana automatyka sterująca umożliwia niezależne sterowanie dla obu strumieni powietrza. Dzięki temu możemy skorzystać z funkcji poprawiających jakość działania bariery ochronnej otworu drzwiowego. Możliwość ustawienia biegu jałowego zapewnia jeszcze szybszą reakcję kurtyny na sygnał otwarcia drzwi. Dodatkowo przekaźniki czasowe pozwalają ustawić opóźnienie czasowe wyłączenia wentylatorów. Układ sterowania ELiS DUO posiada wbudowany moduł umożliwiający podłączenia do systemu BMS, który pozwala na zdalne zarządzanie parametrami pracy urządzenia. Do automatyki można również podłączyć zawór dwu- lub trójdrogowy oraz zadajniki w postaci przełączników zmiany biegów z termostatem lub czujniki krańcowe drzwi.

Więcej informacji - pobierz


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane