VeriFone: W najbliższych latach liczba terminali płatniczych w Polsce może się podwoić

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 4 stycznia 2012 13:08

Rok 2011 w branży bezpiecznych płatności elektronicznych był w Polsce bardzo dynamiczny: rynek płatności bezgotówkowych w naszym kraju stale rośnie. Obecnie Polska jest liderem europejskim w kwestii liczby wykonywanych płatności zbliżeniowych - podsumowuje firma VeriFone Poland.

Polski rynek wykazuje duży potencjał w zakresie rozwoju płatności bezgotówkowych, zwłaszcza płatności zbliżeniowych i mobile commerce. Eksperci VeriFone Poland przewidują, że z końcem 2011 roku w Polsce w obiegu będzie około 8,5 mln zbliżeniowych kart płatniczych. - Będzie to kilkanaście procent spośród wszystkich kart płatniczych w Polsce. Obecnie blisko jedna szósta spośród około 300 000 wszystkich terminali płatniczych, zainstalowanych w Polsce, jest przystosowana do akceptacji płatności zbliżeniowych. - powiedział Tomasz Wejcman, Country Manager VeriFone Poland. Według przewidywań VeriFone, do końca 2012 roku będzie ich ponad 100 000.

Potencjał polskiego rynku jest znaczny i spodziewamy się, że w najbliższych kilku latach liczba wszystkich terminali płatniczych może się podwoić, a być może nawet potroić. - powiedział Tomasz Wejcman. - Mijający rok daje nam podstawy do takich przewidywań. W związku z tym, naszym celem na najbliższe lata jest nie tylko utrzymanie obecnej pozycji lidera na polskim rynku, ale także wypracowanie dominacji w nowych segmentach i skuteczne działanie w zakresie nowych technologii, pojawiających się w branży płatniczej także w Polsce.

W 2012 roku na polskim rynku powinna także rozwinąć się nowa technologia NFC. NFC to skrót od określenia Near Field Communication. Jest to rozwijająca się, bezprzewodowa technologia krótkiego zasięgu, która pozwala przekształcić telefon komórkowy w wielofunkcyjne urządzenie umożliwiające wykonywanie bezdotykowych płatności, korzystanie z kuponów rabatowych itp. Pozwala także na korzystanie z dodatkowych produktów lub usług podczas dokonywania płatności, np. programów lojalnościowych. Obecnie wszystkie terminale VeriFone, zainstalowane na polskim rynku i obsługujące płatności zbliżeniowe, są przystosowane do obsługi płatności w technologii NFC.

VeriFone Poland jest polskim oddziałem międzynarodowego koncernu VeriFone Inc, działającego w branży bezpiecznych płatności elektronicznych od 30 lat. Obecnie VeriFone posiada około 80% udziałów w polskim rynku, co oznacza, że w 8 lub 9 przypadkach na 10, gdy w Polsce następuje płatność kartą, dokonywana jest ona za pomocą terminali VeriFone.W 2011 roku firma zainstalowała w Polsce 50 000 terminali płatniczych oraz niemal 50 000 PINpadów akceptujących płatności zbliżeniowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,96

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9961

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane