VI FRSiH: Żabka chce mieć w Polsce 9 tys. sklepów

www.portalspozywczy.pl 6 listopada 2013 19:20

VI FRSiH: Żabka chce mieć w Polsce 9 tys. sklepów

Chcemy mieć 9 tys. sklepów na polskim rynku, zarówno Żabek, jak i Freshmarketów - powiedział podczas Przemysław Kijewski, dyrektor strategii i marketingu, Żabka Polska podczas panelu "Convenience - globalny trend w Polsce" w ramach VI Forum Rynku Spożywczego i Handlu.

Jak potwierdził, Żabka Polska to na dzień dzisiejszy niekwestionowany lider na rynku sklepów convenience. Obecnie Żabka ma w Polsce ponad 3 tys. sklepów.
- Z naszej perspektywy rynek sklepów convenience jest niezwykle obiecujący patrząc choćby na rozwój organiczny naszej sieci Żabka i Freshmatket. I tak w 2012 r. otworzyliśmy 366 nowych sklepów, co daje ponad jeden na dzień. Na ten rok zapowiadamy 400 otwarć i chcemy przyspieszyć w kolejnych latach. Rynek będzie wzrastał, więc my chcemy zająć na nim znaczącą pozycję - komentował Przemysław Kijewski.
Dyrektor Żabki powiedział, że od 7-8 lat sprzedaż w sklepach spółki wzrasta dwucyfrowo. - Pierwsze 9 miesięcy 2013 r. przyniosło nam wzrost sprzedaży o 18 proc., a like-for-like - zdecydowanie powyżej rynku - podał Kijewski.
Jak dodał, spółka stale inwestuje w swoje sklepy. - Wsłuchujemy się w potrzeby klientów i dostosowujemy do nich nasz layout, wyposażenie czy asortyment. W ostatnim czasie wprowadziliśmy do oferty choćby marki własne czy koncept Żabka Cafe. Zbliżamy się więc do klasycznego convenience, jaki znamy z rynków azjatyckich czy ze Stanów Zjednoczonych - komentował dyrektor Żabki.
Sklepy Żabka posiadają w swoim asortymencie ok. 400 produktów marki własnej. - Stanowią one dość istotny udział w strukturze sprzedaży. W ciągu najbliższych dwóch lat chcemy dojść do poziomu 20 proc. udziału marki własnej w sprzedaży - przyznał Przemysław Kijewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • ajent 2014-08-09 00:50:51

  Dlaczego dziad nie powie, jak ruchają ajentów na kasę ????

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,69

 • Śr

  0,85

 • Min

  0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane