PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Visa koryguje wypowiedź MasterCard

Autor: www.dlahandlu.pl 18 września 2012 14:17

Jak informuje Visa, w ostatnim czasie pojawiły się informacje o podwyższeniu przez MasterCard stawek interchange dla kart dla firm. - W artykule w Dzienniku Gazecie Prawnej, podano, że stawka interchange dla kart MasterCard dla firm, która obecnie wynosi 1,7% wzrośnie o 0,2%, do poziomu 1,9% znalazło się przy tym dziwne uzasadnienie tej decyzji. Dziennik napisał: „Jak wyjaśnia Michal Skowronek, szef MasterCard w Polsce, decyzja ta ma na celu wyrównanie stawek z cenami konkurencji. Obecnie interchange dla kart biznesowych w Visie wynosi 1,9% a w MasterCardzie - 1,7%." Obawiamy się, że taka wypowiedź ze strony MasterCard wprowadza w błąd opinię publiczną - komentują przedstawiciele Visa.

Jak wyjaśnia Visa, krajową stawką interchange stosowaną przez Visa Europe dla płatności kartami Visa dla firm w terminalach POS w Polsce jest stawka 1,6%. Dotyczy ona wszystkich rodzajów kart Visa dla firm wydanych w Polsce i obejmuje praktycznie wszystkie, bo ponad 96% płatności dokonywanych przy użyciu tych kart.

- Jesteśmy bardzo zdziwieni uzasadnianiem decyzji MasterCard o podwyżce rzekomą potrzebą „wyrównania stawek z cenami konkurencji (Visa)" - w sytuacji, w której obecnie stosowane stawki Visa dla kart służbowych są niższe od stawek MasterCard. - wyjaśniają przedstawiciele Visy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Marta 2012-09-18 17:03:32

  A ja jutro rezygnuję z karty MasterCard.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,62

 • Min

  2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane