Visa obniża stawki interchange od 1 stycznia

Autor: www.dlahandlu.pl 13 września 2012 12:11

Visa obniża stawki interchange od 1 stycznia

Komitet Decyzyjny Visa Polska, po rekomendacji organizacji Visa Europe, zatwierdził nowe stawki opłat interchange dla płatności dokonywanych kartami Visa w Polsce. Stawki te wejdą w życie 1 stycznia 2013 r. i będą dotyczyć wszystkich rodzajów debetowych i kredytowych kart Visa wydawanych przez banki klientom indywidualnym.

Dla debetowych kart Visa opłata interchange wyniesie 1,25 proc. dla płatności powyżej 20 złotych, a dla niższych kwot czyli tzw. mikropłatności 0,9 proc. Dla kredytowych opłata zostanie obniżona do 1,30 proc. dla płatności powyżej 20 złotych, a dla transakcji na kwoty poniżej 20 zł spadnie do 1 proc.

- W sytuacji, w której wypracowany pod auspicjami Narodowego Banku Polskiego Program redukcji opłat kartowych nie mógł wejść w życie zależy nam na tym, by mimo wszystko realizować jak najwięcej jego założeń wypracowanych wspólnie przez wiele stron w ramach Zespołu Roboczego przy NBP. Uważamy, że wprowadzona obniżka stawek interchange dla kart Visa tworzy sytuację, w której „każdy wygrywa" - detaliści mogą otrzymać ze strony agentów rozliczeniowych warunki finansowe bardziej ich zachęcające do przyjmowania kart Visa, banki wydające karty - z którymi blisko współpracujemy i mamy świadomość ponoszonych przez nie kosztów - nadal będą inwestować w rozwój innowacyjnych produktów płatniczych, m.in. w karty zbliżeniowe i płatności mobilne, a konsument nie musi ponosić w punkcie sprzedaży dodatkowych kosztów z tytułu płacenia kartą Visa - powiedziała Małgorzata O'Shaughnessy, wiceprezes Visa Europe i dyrektor generalna odpowiedzialna za Polskę, Czechy i Słowację.

- Uważamy, że na bazie nowej struktury opłat interchange Visa agenci rozliczeniowi w Polsce będą mogli przedstawić detalistom warunki współpracy, które będą bardziej atrakcyjne niż oferta dotycząca akceptacji płatności kartami któregokolwiek innego systemu płatniczego - dodała Małgorzata O'Shaughnessy.

Udział kart Visa w całości europejskich płatności za wydatki konsumpcyjne w placówkach handlowo-usługowych wynosi obecnie 14%, z czego niemal 80% płatności dokonywanych jest z użyciem kart debetowych Visa.


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10963

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane