PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Visa zachęca detalistów do akceptacji płatności kartami z mikroprocesorem EMV

Autor: dlahandlu.pl 9 lutego 2011 19:45

Organizacja Visa Europe ogłosiła Program Innowacji Technologicznych, który wobec detalistów akceptujących płatności kartami z mikroprocesorem w standardzie EMV przewiduje natychmiastowe złagodzenie wymagań związanych z uzyskaniem zgodności ze standardem ochrony danych osobowych w sektorze kart płatniczych (PCI DSS).

Program wprowadza jednocześnie silne zachęty dla detalistów, którzy dotąd ograniczali się do akceptacji kart z paskiem magnetycznym, do migracji urządzeń akceptujących karty do technologii EMV.

Nowa inicjatywa stała się możliwa dzięki zmniejszeniu skali oszustw przy płatnościach kartami w Europie w następstwie upowszechnienia mikroprocesorów w standardzie EMV. Program wprowadza konkretne korzyści dla detalistów, którzy inwestują w infrastrukturę umożliwiającą im przyjmowanie kart mikroprocesorowych zgodnych z wymogami EMV.

W Programie Innowacji Technologicznych mogą uczestniczyć wszyscy detaliści, którzy już wcześniej uzyskali potwierdzenie zgodności ze standardem PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) lub zgłosili plan osiągnięcia takiej zgodności, i u których w ostatnim czasie nie stwierdzono przypadków znaczącego naruszenia bezpieczeństwa przechowywania danych użytkowników kart.

Detaliści mogą zgłaszać się do programu poczynając od 30 kwietnia 2011 r. Ci spośród nich, którzy zdecydują się pozostać poza programem mogą skorzystać z innych, komplementarnych metod ograniczających dostęp do danych kart płatniczych, takich jak np. szyfrowanie danych lub tzw. tokenizacja, czyli proces, w ramach którego numer karty płatniczej zostaje przedstawiony w formie zastępczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane