W ciągu 10 lat Eurocash zainwestował we franczyzę ponad 2 mld zł

Autor: www.dlahandlu.pl 5 grudnia 2013 10:32

W ciągu 10 lat Eurocash zainwestował we franczyzę  ponad 2 mld zł

Sieć sklepów abc liczy 6000 placówek. Od początku 2013 r. sieć sklepów abc powiększyła się już o ponad 600 placówek. 6 grudnia, przy ul. Dąbrowskiego 71 w Warszawie, ruszy 6000. sklep.

- Sieć sklepów abc funkcjonuje na zasadzie tzw. miękkiej franczyzy. Jej wyróżnikiem jest to, że nasi partnerzy zachowują pełną swobodę i niezależność, choć funkcjonują pod jedną marką. Każdy z nich wie lepiej od nas, jak konkurować na ich lokalnym rynku, a my jesteśmy po to, by im to ułatwić - mówi Luis Amaral, prezes Eurocash. - Jeszcze kilka lat temu wiele osób kwestionowało przyszłość mniejszych sklepów w Polsce. Dziś jest już inaczej - wszyscy zastanawiają się, w jakim kierunku będą one ewoluować, a nie czy będą funkcjonować. Choć ogólna liczba małych i średnich sklepów maleje, pozostają one głównym graczem na rynku FMCG, m.in. dzięki systemom franczyzowym. Obecnie niezależny handel tradycyjny rośnie szybciej niż hipermarkety czy supermarkety, ustępując jedynie dyskontom. Uważam, że w dużym stopniu to zasługa ciężkiej pracy wykonanej przez Eurocash w ciągu ostatnich 10 lat, podczas których zainwestowaliśmy ponad 2 mld zł w celu poprawy konkurencyjności naszych klientów (sklepów franczyzowych - przyp. red) - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Do uokik 2013-12-06 21:19:20

    tak właśnie do clash eurocash daje towar do delikatesów centrum, sklepow abc, sklepow gama groszkow sklepow euro lewiatanow itd. czyli wszedzie!!!! pytam się gdzie jest nasze państwo i uokik??? do reszty to biedrona portugalska w 100% tak jak i eurocash 100% wszystki pieniazki zarobione w polskich zakładach albo ich resztkach wydaja polacy w portugalskich sklepach i wszystkie pieniądze ida do portugali i gdzie jest to nasze państwo??

  • haracz 2013-12-05 18:57:29

    Takie wstawki to kieruj tylko do naiwniaków którzy uwierzą w te brednie. Powiedz lepiej ile odebrałeś kasy twardej franczyzie czyli Delikatesom Centrum w postaci haraczy i cen sprzedaży wyższych niż od innych dystrybutorów , wtedy ta wypowiedź będzie pełna.

  • clash 2013-12-05 15:40:35

    Czyli Portugalczycy kontrolują ( Eurocash i JMP) 40% handlu... i większość przemysły spożywczego... Ciekawa sytuacja.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane