W ciągu ostatnich 3 lat sieć Spar zamknęła 42 nierentowne sklepy

Autor: www.dlahandlu.pl 8 sierpnia 2012 11:04

W ciągu ostatnich 3 lat sieć Spar zamknęła 42 nierentowne sklepy

Tempo rozwoju sieci SPAR w Polsce jest fenomenalne. W listopadzie planujemy otworzyć setny sklep sieci SPAR w Polsce. Ale tak naprawdę tych sklepów powinno być już około 150. Dlaczego jest ich mniej?Przed przejęciem przez „Bać-Pol" z sieci wypadły mniejsze, słabiej radzące sobie sklepy, których oferta nie odpowiadała oczekiwaniom naszych klientów. Zamknęliśmy z tego powodu 42 sklepy w ciągu ostatnich trzech lat - mówi Rob van Staden, country manager SPAR Poland.

W momencie przejmowania przez „Bać-Pol" marka SPAR miała tylko 58 sklepów w Polsce. Więc, jak widać, tempo rozwoju mówi samo za siebie. Pomimo wcześniejszego zamknięcia 42 sklepów, wkrótce otwierać się będzie setny sklep. W chwili obecnej mamy 84 sklepy. Powstałe w miejsce zlikwidowanych sklepów nowe placówki są oczywiście o wiele lepsze od poprzednich. Zawsze bardzo dobrze jest rozstać się ze swoimi najsłabszymi punktami i tworzyć stabilny i szybki rozwój w oparciu o solidne podstawy. I właśnie coś takiego udało nam się obecnie osiągnąć - niesamowicie silną podstawę funkcjonowania marki SPAR - dodaje Rob van Staden.

Co przekonuje właścicieli sklepów do podjęcia współpracy z siecią SPAR? Międzynarodowe i rozpoznawalne logo czy jeszcze coś innego?

R.v.S.: Wszystko sprowadza się do możliwości kształtowania optymalnej polityki cenowej. Ludzie prowadzący działalność gospodarczą mają na względzie odpowiednie saldo i odpowiednią marżę. Jeśli nie mogą osiągnąć odpowiedniej marży samodzielnie, są skazani na porażkę w konkurencji z wielkimi międzynarodowymi konglomeratami w rodzaju Walmart, Tesco, Carrefour, itp. lub w najlepszym razie na przejęcie przez nie. Zamiast tego, mają wybór, który zapewnia im firma SPAR International gdzie najważniejszym czynnikiem zapewniającym sukces naszej firmie jest to, że zapewnia ona dostęp do globalnej sieci sprzedaży.

W jakich krajach mogą się jeszcze pojawić sklepy sieci SPAR?

R.v.S.: Jesteśmy największą grupą detaliczną z branży spożywczej na świecie, jeśli chodzi o liczbę sklepów. Operujemy w 38 krajach, w 4 kontynentach. Mam nadzieję, że do grudnia tego roku będziemy działać w ponad 40. Obecnie przyglądamy się dwóm następnym krajom, ale nie mogę powiedzieć którym, ponieważ nie zawarliśmy jeszcze tam porozumień z żadnymi firmami. Bardzo szybko powiększamy liczbę krajów objętych naszą działalnością w Europie Wschodniej. Chciałbym, żeby tak samo było w kwestii wysokości obrotu, ale zdaję sobie sprawę, że w tej konkretnej konkurencji pierwsze miejsce przypada sieci „Walmart". Na chwilę obecną, nie ma nas tylko w obu Amerykach, Północnej i Południowej.

W których krajach Europy sieć SPAR rozwija się najbardziej dynamicznie?

R.v.S.: Jeśli weźmiemy Europę jako całość, bo przecież wszyscy zwykliśmy mówić o Europie Zachodniej i Europie Wschodniej, to w chwili obecnej w Europie Wschodniej odnotowujemy wzrost. Wszyscy wiemy również o kłopotach krajów strefy Euro. Jeśli natomiast spojrzymy na to zagadnienie z globalnej perspektywy ekonomicznej, to poza Europą Wschodnią sieć SPAR odnotowuje też wzrost w Afryce i Azji. Z tych trzech, Europa Wschodnia to region największego wzrostu dla SPAR. Jednakże, jeśli chodzi o Europę Wschodnią, to szczególny rozwój SPAR notuje w Rosji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Uss 2015-10-06 20:51:13

  Nastepny padnie w ksiezpolu bulicz bankrut

 • do szefostwa !!! 2013-12-20 16:19:42

  24 Grudzień,WIGILIA!!! A SIEĆ SKLEPÓW SPAR PRACUJĄ DO 18-EJ!!! zwalniam się nie będę białym murzynem!!!!!

 • g 2013-03-19 12:04:44

  test

ZOBACZ WSZYSTKIE (10)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  2,62

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9201