W ciągu trzech miesięcy Eurocash zainwestował w spółki o łącznych przychodach ponad 1,6 mld zł

Autor: www.dlahandlu.pl 13 maja 2016 14:39

W ciągu pierwszego kwartału 2016 r. Eurocash zawarł aż trzy umowy dotyczące nabycia udziałów w innych podmiotach, których łączne przychody za 2015 r. wyniosły ponad 1,6 mld zł.

Przy okazji publikacji wyników finansowych za pierwszy kwartał Eurocash podał listę istotnych zdarzeń w spółce. W tym czasie nastąpiły aż trzy transakcje kupna akcji w innych firmach.

29 stycznia Eurocash zawarł z Hadrick Investments sp. z o.o., Jerzym Rogala, Eweliną Wójcik-Rogala oraz Firmą Rogala sp. z o.o. umowę zakupu 50% udziałów w kapitale zakładowym Firmy Rogala. Zgodnie z uzyskanymi informacjami, sprzedaż detaliczna spółki w 2015 r. wyniosła około 367 mln zł.

23 lutego Eurocash zawarł z Pelican Ventures sp. z o.o. przedwstępną umowę sprzedaży udziałów dotyczącą zakupu 100% udziałów w spółce EKO Holding S.A.
EKO wraz ze spółkami zależnymi prowadzi sieć ponad 250 sklepów spożywczych w południowo-zachodniej Polsce, skoncentrowanych w województwach dolnośląskim, wielkopolskim, opolskim i śląskim. Skonsolidowana sprzedaż grupy kapitałowej EKO w 2015 r. wyniosła ok. 999 mln zł.

Niecałe dwa miesiące później - 15 kwietnia -  Eurocash S.A. zawarł z Markiem Stodółką, Bogdanem Habratem, Zofią Szubrą, Aleksandrą Stodółką, Anną Dąbrowską, Spółką FHC-2, Spółką M. Stodółka i Wspólnicy spółka jawna, Spółką FHC2 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Spółką Fructar spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Spółką Madas spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Spółką FHC-3 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, przedwstępną umowę sprzedaży akcji, zgodnie z którą, Eurocash nabędzie 50% udziałów w spółkach FHC-2 Sp. z o.o. i Madas Sp. z o.o. z siedzibą w Krośnie, które po restrukturyzacji staną się właścicielem sieci składającej się z 47 supermarketów, zlokalizowanych głównie w południowo-wschodniej Polsce. Zgodnie z otrzymaną informacją, sprzedaż przejmowanych spółek wyniosła w 2015 roku ok. 270 mln zł.

Przeczytaj także:

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,77

  • Min

    2,90

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane