PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

W Ełku ruszył sklep społeczny, klienci nie płacą marży

Autor: dlahandlu.pl 10 października 2014 09:55

Stowarzyszenie Adelfi otworzyło drugi sklep społeczny w Polsce, który znajduje się w Ełku. Sklep Społeczny mieści się przy ul. Dąbrowskiego 10 lok. 4U na 60 mkw.

- Jest to druga w Polsce inicjatywa nastawiona na sprzedaż produktów bez naliczania horrendalnych marży - mówi Urszula Podurgiel, prezes Stowarzyszenia Adelfi. - Naszym celem nie jest stworzenie konkurencji dla lokalnych przedsiębiorców. Dochody wielu ełczan nie przekraczają progu najniższej krajowej. Ta grupa osób potrzebuje obniżenia kosztów utrzymania, a my chcemy im w tym pomóc. Każdy z nas wie, jak wysokie kwoty wydajemy na jedzenie. W momencie, gdy po stronie miesięcznych wydatków trzeba dopisać jeszcze opłaty za czynsz i pozostałe rachunki, pojawiają się problemy z dopięciem domowego budżetu.

Na pierwszy rzut oka Sklep Społeczny nie różni się niczym od wielu innych w mieście. Na półkach znaleźć można m.in.: produkty spożywcze, kosmetyki, chemię gospodarczą, produkty dla dzieci. Również marki proponowanych tu produktów nie odbiegają od tych, jakie znajdziemy w pozostałych sklepach. Różnice widoczne są jedynie na metkach cenowych.

- Naszym klientom oferujemy produkty znanych, przeważnie polskich producentów, ale po cenach znacznie niższych niż rynkowe. - mówi Urszula Podurgiel. - Jest to możliwe dzięki negocjacjom z producentami i hurtowniami, ich dobrej woli i chęci wsparcia tej społecznej inicjatywy. Sklep nie jest typowym przedsiębiorstwem skierowanym na zysk. Jest on formą pomocy. Jego celem nie jest generowanie zysków, a jak najtańsza sprzedaż dobrych jakościowo produktów. Z naszych półek można kupić je z minimalną, często nawet zerową marżą.

Warto zwrócić uwagę na to, że społeczna inicjatywa sklepu prowadzonego przez Stowarzyszenie Adelfi nie kończy się na taniej ofercie dla klienta. To również miejsce, w którym osoby bezrobotne mogą zdobyć kwalifikacje potrzebne im do powrotu na rynek pracy.

- Sklep Społeczny jest również pracownią handlową Centrum Integracji Społecznej AlterCIS, w ramach której osoby bezrobotne mają praktyki zawodowe - wyjaśnia Urszula Podurgiel. - W trakcie tych praktyk uczestnicy zdobywają umiejętności potrzebne do pracy w handlu. Każda złotówka wydana w naszym sklepie umożliwia nie tylko obniżanie cen, ale również zdobycie kwalifikacji osobom bezrobotnym.

Z jego oferty korzystać mogą osoby, które posiadają kartę klienta. - Należy wypełnić wniosek i złożyć go w siedzibie sklepu lub mieszczącego się obok AlterCIS - mówi Urszula Podurgiel. - Pracownicy AlterCIS-u i praktykanci w sklepie pomogą w wypełnieniu formalności i wyjaśnią wszystkie wątpliwości. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  20,65

 • Śr

  11,51

 • Min

  9,57

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8523

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane