W Gdańsku będzie można handlować tylko w wyznaczonych miejscach

Autor: Gazeta Wyborcza Trójmiasto 24 czerwca 2010 10:47

Komendant gdańskiej straży miasta chce zaproponować radnym stworzenie mapy miejsc targowych. Handel w innych lokalizacjach byłby zabroniony. Nastąpi to jednak nie wcześniej niż za 2-3 miesiące. W ten sposób miasto chce walczyć z nielegalnym handlem - czytamy w trójmiejskiej Gazecie Wyborczej.

Działania zostały podjęte na skutek nowelizacji kodeksu wykroczeń. W jej efekcie z ustawy zniknął ust. 1 art. 99: "Kto bez zezwolenia zajmuje drogę publiczną lub pas drogowy, urządzenia lub budynek drogowy, na cele niezwiązane z gospodarką i komunikacją drogową (...) podlega karze grzywny albo karze nagany".  Dotąd była to podstawa prawna straż miejskich ścigających m.in. nielegalne reklamy i handlarzy.

Jak podaje Gazeta, zmiany szykuje też komisja "Przyjazne państwo". Do kodeksu wykroczeń miałyby dojść przepisy pozwalające m.in. nałożenie kary grzywny za prowadzenie handlu poza miejscami do tego niewyznaczonymi. Możliwy ma być przepadek mienia. Nie jest znany jednak termin kolejnej nowelizacji kodeksu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Gdańsk jest NASZ 2010-07-04 15:46:08

    Dośc ograniczania wolności ! W imię czego ?? Ochrony panów właścicieli sklepów ?? Radnych itp. ?? Konstytucja zabrania konfiskaty mienia bez wyroku sądowego - do szkoły zapraszam. Polska jest każdego Polaka a nie grupy cwaniaków = w miejscach publicznych handel powinien byc normalnością.    a straż miejską rozwiązac, od porządku jest policja.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9920

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane