W Hygienice szykują się spore zmiany

Autor: Parkiet 11 lipca 2014 09:11

Na rynek trafiła informacja dotycząca możliwego skupu akcji przez Hygienikę. Chce tego T.C. Capital, firma kontrolowana przez Kamila Kliniewskiego, prezesa Hygieniki. Obecnie ma ponad 15 proc. udziałów w kapitale. Jego zdaniem spółka jest tania i ma przed sobą spory rozwój, więc częściową nadwyżkę kapitału proponuje przeznaczyć na skup - informuje Parkiet.

Na wniosek T.C. Capital do porządku obrad najbliższego NWZA zwołanego na 30 lipca dodano projekt uchwały dotyczący skupu do 1 mln akcji po cenie nie niższej niż 1,75 zł i nie wyższej niż 2,53 zł. Hygienika zamierza utworzyć kapitał rezerwowy na nabycie tych akcji w wysokości 2,6 mln zł. Z kolei skup miałby trwać do 30 czerwca 2017 r. Nabyte akcje mogą potem zostać umorzone w drodze obniżenia kapitału zakładowego albo zaoferowane pracownikom lub osobom, które były zatrudnione w spółce lub w firmach z nią powiązanych w celu realizacji programu motywacyjnego.
Jak informuje Parkiet w grupie szykują się spore zmiany. Wspomniane już NWZA będzie też decydować o zmianie nazwy spółki na Kerdos Group. Nową siedzibą giełdowej firmy ma być Warszawa. Akcjonariusze będą też decydować o zbyciu przez Hygienikę na rzecz zależnego Mr. House Europe części produkcyjnej biznesu.
Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,79

  • Śr

    2,14

  • Min

    1,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane