PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

W Katowicach zniesiono opłaty targowe

Autor: dziennikzachodni.pl 3 lutego 2016 10:53

Decyzją prezydenta miasta Katowice zostało wstrzymane pobieranie opłaty targowej od osób handlujących na targowiskach - informuje dziennikzachodni.pl.

O zniesienie opłaty już w ubiegłym roku apelowali radni Platformy Obywatelskiej w Katowicach. Zgłosili też w sprawie projekt uchwały, który jednak  nie trafił na  obrady sesji. Radni PO wyliczyli w nim, że tegoroczny dochód z poboru opłaty wyniósł by w Katowicach około 1,8 mln zł, w poprzednich latach wpływy z tego tytułu oscylowały wokół 2 mln zł. 

Choć projekt nie został przegłosowany, to prezydent i tak zawiesił pobieranie opłaty targowej w mieście. Nie potrzebna była ani uchwała, ani zarządzenie, bo taką możliwość  daje nam nowelizacja ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. W myśl nowych przepisów, gmina może ale nie musi pobierać opłat targowych, które do tej pory były obligatoryjne.  

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • kodzidło 2016-02-07 12:27:41

  powinna się tym zająć KE, zbadać jakaś komisja (Mediolańska albo neapolitańska), to narusza dotychczasowy stan rzeczy.....

 • niewolnik 2016-02-03 12:20:12

  przecież to jest dyskryminacja niemieckich i francuskich sieci handlowych  natychmiast zgłosić to do KE!  KODziarze na ulice!

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,99

 • Śr

  1,36

 • Min

  0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane