PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W lipcu i sierpniu przybędzie 170 sezonowych punktów Kolportera

Autor: Nasz Kolporter, www.dlahandlu.pl 12 lipca 2013 12:12

Od kilkunastu lat Kolporter organizuje "Akcję Lato". Polega ona na otwieraniu sezonowych punktów handlowych w miejscowościach najbardziej popularnych wśród turystów i dostarczaniu do nich prasy. Tylko na czas wakacji powstało około sto siedemdziesiąt punktów sezonowych. Większość z nich jest czynna tylko w lipcu i sierpniu, ale część rozpoczyna swoją działalność już w kwietniu, przed majówką, a kończy ją we wrześniu.

Ze statystyk Kolportera wynika, że punkty sezonowe powstają głównie na północnych terenach Polski. Potwierdzają to liczby - aż siedemdziesiąt ze stu siedemdziesięciu punktów otwieranych jest na terenie Oddziału Koszalińskiego. Około dwudziestu punktów sezonowych działa na terenie Mazur, a pozostałe przypadają na tereny województw zachodniopomorskiego i pomorskiego.
Inaczej jest w miejscowościach południowej Polski. W tym roku Kolporter nawiązał współpracę tylko z dwoma punktami sezonowymi na Podkarpaciu. W miejscowościach górskich nie widać tendencji do powstawania sezonowych punktów, da się zauważyć natomiast wyraźne zwiększenie zapotrzebowania na prasę.
Większość ze stu siedemdziesięciu punktów sezonowych współpracuje z Kolporterem od wielu lat. Dzięki temu przygotowanie do kolejnego sezonu jest łatwiejsze.

Jaka prasa najczęściej kupowana jest w sezonowych punktach sprzedaży? Z analiz sprzedażowych prowadzonych przez Dział Sprzedaży Kolportera wynika, że najbardziej poczytnymi czasopismami w okresie wakacji są magazyny „plotkarskie" (np. „Party" i „Flesz"), kobiece (najchętniej sprzedają się te z dodatkami), społeczno-polityczne („Newsweek", „Polityka", „Wprost"), sportowe (np. „Przegląd Sportowy"), a także dzienniki „Gazeta Wyborcza", czy „Fakt".Poza przedstawionymi powyżej tytułami dobrze sprzedają się także „Focus" i „Świat Wiedzy".
W sezonie wakacyjnym zwiększa się także sprzedaż czasopism zagranicznych - szczególnie niemieckojęzycznych, co dowodzi tego, że wielu naszych sąsiadów zza zachodniej granicy decyduje się na odpoczynek w Polsce. Najchętniej kupowanym pismem jest oczywiście popularny w Niemczech „Bild". 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane