PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

W maju dokonano w Polsce prawie 3,3 mln płatności zbliżeniowych Visa

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 3 lipca 2012 12:17

Polacy dokonywali w maju br. już ponad 1,2 transakcji zbliżeniowych Visa na sekundę. Jak wynika z najnowszych danych organizacji Visa Europe, w maju br. dokonano w Polsce prawie 3,3 mln płatności zbliżeniowych Visa, czemu sprzyja szybko rosnąca - m.in. dzięki programowi Kartą Visa zapłacisz wszędzie - sieć akceptacji płatności zbliżeniowych

Obecnie kartami z funkcją zbliżeniową Visa oraz smartfonami wykorzystującymi aplikację Visa payWave można płacić w 70 tys. terminali w Polsce. Spośród krajów europejskich największa liczba płatności zbliżeniowych Visa dokonywana jest w Polsce; również ich wartość jest największa w naszym kraju.

- Realizowanie w Polsce już ponad jednej transakcji zbliżeniowej Visa na sekundę potwierdza, że polscy konsumenci szybko przekonują się do tego nowoczesnego sposobu płacenia, co dobrze rokuje zastępowaniu gotówki w segmencie płatności o niskiej wartości, gdzie do tej pory królowała ona niepodzielnie - stwierdził Jakub Kiwior, dyrektor Visa Europe w Polsce.

Karty zbliżeniowe Visa umożliwiają błyskawiczne płatności za codzienne zakupy (do 50 zł) bez podawania karty sprzedawcy i wprowadzania kodu PIN - jak również płatności na większe kwoty wykonywane w „standardowy" sposób, czyli poprzez umieszczenie karty w czytniku kart z mikroprocesorem i potwierdzenie transakcji kodem PIN.

Visa Europe promuje płatności zbliżeniowe Visa w różnych sieciach detalicznych poprzez premiowanie takich płatności nagrodami. Dla przykładu, taka kampania trwa od lutego br. w ponad 2,5 tys. sklepów sieci Żabka oraz siostrzanej sieci Freshmarket. W maju br. zakupy biletów w multipleksach Cinema City były premiowane porcją prażonej kukurydzy lub butelką wody, a w lipcu br. płacący zbliżeniowo kartami Visa w sieci kiosków Kolporter otrzymają puszkę Pepsi. W sklepach realizowane są także kampanie edukacyjne na temat możliwości płacenia zbliżeniowo kartami Visa. Taka kampania miała miejsce w tym roku w wybranych sklepach sieci Kaufland, a od końca maja br. podobna kampania trwa w super- i hipermarketach sieci Carrefour, w której m.in. krótkie animowane filmy edukacyjne wyświetlane są na ekranach czytników kart.

„Płatności zbliżeniowe Visa są istotną częścią strategii promowania przez organizację Visa Europe obrotu bezgotówkowego, a także ważnym etapem urzeczywistniania jej wizji przyszłości płatności (Visa's Future of Payments); dlatego tak duży nacisk kładziemy na rozwój infrastruktury potrzebnej do płatności zbliżeniowych m.in. poprzez program rozwoju sieci akceptacji Kartą Visa zapłacisz wszędzie" - dodał Jakub Kiwior.

W ramach rozpoczętego w 2010 r. programu Kartą Visa zapłacisz wszędzie dzięki wsparciu finansowemu banków-wydawców kart Visa, zainstalowano - głównie u mniejszych detalistów - ponad 80 tys. nowoczesnych terminali. Wśród terminali instalowanych w ramach tego Programu udział urządzeń obsługujących płatności zbliżeniowe Visa przekracza już w ostatnich miesiącach 45%.

Płatności zbliżeniowych można dokonywać w terminalach zainstalowanych zarówno w dużych, znanych sieciach, jak np. coffeeheaven, McDonald's, Empik, Rossmann, Shell, IKEA, Żabka, Carrefour czy Auchan, ale i w wielu mniejszych sklepach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,45

  • Śr

    4,24

  • Min

    2,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7436

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane