W Ostrowcu Świętokrzyskim powstanie hala targowa

Autor: UM Ostrowiec Świętokrzyski 27 listopada 2017 10:59

Na placu przy ulicy Cegielnianej powstanie nowoczesna kompleks handlowy, gdzie swoje produkty rolne będą sprzedawali lokalni producenci. Budowa obiektu, nazwanego „Mój Rynek”, wraz z infrastrukturą ruszy już niebawem. Na nowej hali będzie można kupować w połowie przyszłego roku. Radni na ostatniej sesji przegłosowali dodatkowe 400 tysięcy złotych na jej realizację.

Na budowę wiaty wraz z panelami fotowoltaicznymi oraz zagospodarowaniem terenu gmina dostała blisko milion złotych dotacji z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Cała inwestycja pierwotnie miała kosztować około 2 miliony 400 tysięcy złotych. Okazało się jednak, że zadanie będzie droższe i w związku z tym radni miejscy zadecydowali o dołożeniu do niej dodatkowych 400 tysięcy złotych z budżetu miasta.

- Zakładane koszty budowy hali wzrosły. Przeprowadzone przetargi wykazały, że koszt wykonania prac będzie wyższy. Obecnie to wykonawcy dyktują ceny, stąd konieczność przesunięcia środków miejskich na inwestycję. - poinformował prezydent miasta Jarosław Górczyński. – Zależy nam na tym, żeby to miejsce było kolejną wizytówką miasta. Na ostrowieckim targowisku zakupy robią nie tylko ostrowczanie, ale również wiele osób przyjeżdżających z ościennych miejscowości, w tym z sąsiednich województw. Sezonowo pracuje tu prawie tysiąc podmiotów. To ważny punkt na gospodarczej mapie Ostrowca Świętokrzyskiego.

Prace budowlane mają ruszyć na początku grudnia, a zakończenie inwestycji zaplanowano na czerwiec 2018 roku. Osoby, które do tej pory handlowały na tym terenie już mają wyznaczone inne place do prowadzenia swojej działalności.

Projekt przewiduje utworzenie nowego placu przy ul. Cegielnianej wraz z wiatą handlową z zapleczem sanitarnym o wymiarach 33 na 52 metrów, gdzie znajdzie się 61 miejsc handlowych. Każde ze stanowisk będzie oświetlone. „Mój Rynek” wyposażony będzie w kanalizację, parking oraz odpowiedni dojazd. Ponadto, poza wiatą, przy jej północnej elewacji powstanie 6 miejsc handlowych. Targowisko zostanie wyposażone w odnawialne źródła energii.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,89

  • Śr

    1,27

  • Min

    0,87

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane