W pierwszym kwartale roku Eurocash zamknie trzy hurtownie

Autor: www.dlahandlu.pl 23 lutego 2017 10:28

Zarząd Eurocashu oczekuje, że w ciągu 2017 r. struktura sieci hurtowni dyskontowych Cash&Carry będzie podlegać weryfikacji. W pierwszym kwartale 2017 r. zarząd przewiduje zamknięcie 3 hurtowni, po czym zostanie podjęta decyzja o potencjalnej dalszej restrukturyzacji.

Ponadto spółka przewiduje wzrost franczyzowych placówek Delikatesy Centrum o około 80 sklepów względem 10 otwarć netto w 2016 roku.

Liczba sklepów należących do sieci "Delikatesy Centrum" na koniec 4 kwartału 2016 r. wyniosła 1086 placówek.

Jak już pisaliśmy, Jacek Owczarek, dyrektor finansowy Grupy Eurocash przy okazji publikacji wyników firma za 2016 r. mówił:

– (...) W tym roku skupimy się ponadto na optymalizacji sieci hurtowni Cash & Carry. Od 2014 r. do sieci zostało przyłączonych 32 placówek, co przełożyło się na zwiększone koszty stałe, ale w związku z deflacją i efektem kanibalizacji nie przełożyło się na wzrost sprzedaży. Planujemy w związku z tym przeprowadzenie reorganizacji, co może wiązać się z zamknięciem wybranych placówek. Na razie jednak za wcześnie, by mówić o pełnej skali przedsięwzięcia. Odpowiednie decyzje będą podejmowane w ciągu roku po obserwacji wpływu restrukturyzacji na sytuację naszych klientów w każdym z lokalnych rynków – zapowiedział Jacek Owczarek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,55

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8293

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane