W Poczcie Polskiej przybędzie blisko 440 nowych miejsc pracy

Autor: pr, dlahandlu.pl 7 kwietnia 2017 10:07

Poczta Polska poinformowała, że zwiększa etatyzację w służbie doręczeń o blisko 440 etatów. W tym roku do poziomu 12% sukcesywnie będzie powiększona również tzw. rezerwa urlopowo-chorobowa służąca zapewnieniu ciągłości świadczenia usług.

Na podstawie wyników przeprowadzonego badania efektywności obejmującego placówki pocztowe Poczta Polska zdecydowała o zwiększeniu etatyzacji w służbie doręczeń. Łącznie przybędzie blisko 440 nowych miejsc pracy.  W ciągu najbliższych tygodni spółka przeprowadzi analizę oraz przygotuje reorganizację rejonów doręczeń, tak aby spełniały przyjęte normy obciążenia pracą.

Ponadto Poczta Polska zdecydowała o sukcesywnym uzupełnianiu rezerwy urlopowo-chorobowej w służbie doręczeń. Do końca bieżącego roku wskaźnik rezerwy osiągnie 12% czyli będzie o prawie 3% etatów więcej niż w chwili obecnej. Rezerwa urlopowo – chorobowa to dodatkowe etaty w celu zapewnienia ciągłości świadczenia usług.

Firma podkreśla, że w 2016 r. po raz pierwszy od dziewięciu lat wzrosły wynagrodzenia zasadnicze (250 zł brutto) oraz zwiększyła się liczba etatów w eksploatacji o ponad 1000 etatów. W marcu br. został także podpisany nowy Regulamin Premiowania, który uzależnia wypłatę premii m.in. od zaangażowania i jakości pracy Pracowników oraz indywidualnej realizacji zadań. Zgodnie z zapisami Regulaminu, pracownicy okienek i listonosze będą mogli otrzymać nawet 950 zł brutto premii w kwartale. Pierwsze pieniądze trafią na konta już w drugim kwartale 2017 roku.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,18

  • Śr

    4,53

  • Min

    3,43

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane